Beata Szydło ujawnia: Victor Orban napisał specjalny list do jej syna

Katarzyna Mierzejewska
29.05.2017 09:51
Beata Szydło ujawnia: Victor Orban napisał specjalny list do jej syna
fot. Michał Łepecki/Agencja Gazeta

Premier Węgier Victor Orban napisał specjalny list do syna premier Beaty Szydło - Tymoteusza. Polityk zdecydował się na ten gest w związku ze święceniami diakonatu mężczyzny. 

Beata Szydło na łamach "Gościa Niedzielnego" opowiedziała o przyjaźni, jaka łączy jej rodzinę z Victorem Orbanem i jego rodziną. Silna sympatia miała tez być powodem napisania specjalnego listu do syna polskiej premier, Tymoteusza, w ubiegłym roku po święceniach diakonatu.

W wywiadzie Szydło przyznała, że większość polityków nie odnosi się bezpośrednio do drogi życiowej, jaką obrał jej syn. Wyjątkiem jest rodzina węgierskiego premiera. Oprócz listu napisanego przez Victora Orbana, Szydło odniosła się też do swojej rozmowy z Anikó Lévai, żoną polityka. 

- Żona Viktora, z którą rozmawiałam dwa tygodnie temu, wzruszona zapewniła mnie o modlitwie za mojego syna. To bardzo miłe i ważne gesty. Od bardzo wielu ludzi i środowisk odbieram sporo oznak życzliwości i zapewnienia o modlitwie i wsparciu. Jestem niezmiernie wdzięczna tym wszystkim, którzy modlą się za Tymoteusza - czytamy w "Gościu Niedzielnym".

Ks. Tymoteusz Szydło, syn premier Beaty Szydło, odprawił w niedzielę prymicyjną mszę św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie. 

RadioZET.pl/Gość Niedzielny/KM