Uwaga, RCB alarmuje! Ogromny smog w 6 województwach
W sześciu województwach jakość powietrza jest bardzo zła – poinformowało we wtorek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży i małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu – apeluje GIOŚ.
Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku
Rządowe Centrum Bezpieczeństwo przestrzega przed smogiem.
Według polskiego indeksu jakości powietrza bardzo zła jakość powietrza jest w Żarach i Nowej Soli (woj. lubuskie), Dusznikach-Zdroju i Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie), Zdzieszowicach i Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie), Wodzisławiu Śląskim, Rybniku, Gliwicach, Zabrzu i Żywcu (woj. śląskie), Tarnowie (woj. małopolskie), Dębicy, Mielcu i Rzeszowie (woj. podkarpackie).
Zwiększone ryzyko zmian w układzie oddechowym
Natomiast zła jakość powietrza jest w Lubaniu, Kłodzku i Ząbkowicach Śląskich (woj. dolnośląskie), Olesnie, Prudniku i Opolu (woj. opolskie), Częstochowie, Lublińcu, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Tychach (woj. śląskie), Krakowie, Suchej Beskidzkiej, Skawinie, Nowym Targu (woj. małopolskie) i Jaśle (woj. podkarpackie).
RCB: dwie ofiary zatrucia tlenkiem węglaBardzo zła i zła jakość powietrza – według informacji GIOŚ – ma negatywny wpływ na zdrowie. W takiej sytuacji osoby chore, starsze, kobiety w ciąży i małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostałym osobom zaleca się, by ograniczyły to do niezbędnego minimum.
Potężny mróz na Podlasiu, na drogach trudne warunki! IMGW ostrzega, policja apelujeW przypadku bardzo złej jakości powietrza długotrwała ekspozycja na działanie szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu zwiększa ryzyko zmian m.in. w układzie oddechowym, naczyniowo-sercowym i odpornościowym.
RadioZET/PAP/JZ
Byłeś świadkiem czegoś niespodziewanego? Masz temat, którym powinniśmy się zająć?
Zgłoś sprawę przez Czerwony telefon Radia ZET