Obserwuj w Google News

Dariusz K. usłyszał wyrok. Spędzi sześć lat w więzieniu

Redakcja
2 min. czytania
18.04.2017 13:00
Zareaguj Reakcja

Dariusz K., muzyk, były mąż piosenkarki Edyty Górniak, został prawomocnie skazany na sześć lat więzienia za śmiertelne potrącenie kobiety. Celebryta w czasie wypadku był po zażyciu kokainy.

Dariusz K
fot. PAP

Zdaniem sądu, w sprawie niewątpliwe jest "tylko to, że we krwi Dariusza K. stwierdzono środek odurzający, kokainę", mimo że sam temu kategorycznie zaprzecza.

- Nie da się przyjąć, że oskarżony Dariusz K. znajdował się pod wpływem środka odurzającego - mówiła sędzia Magdalena Roszkowska-Matusik. - Nie ma też żadnego dowodu na to, że zdolności psychomotoryczne oskarżonego były zaburzone w takim stopniu, jaki można przyjąć to u osoby nietrzeźwej - dodała.

To według niej powoduje, że konieczna była zmiana kwalifikacji i obniżenie orzeczonej kary, a także obniżenie okresu zakazu prowadzenia pojazdów z dożywocia do 10 lat.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Sędzia nadmieniła, że ze względu na szkodliwość społeczną czynu i to, że na pasach zginęła kobieta, kara nie może być niższa niż 6 lat więzienia.

Dariusz K. został we wtorek prawomocnie skazany na 6 lat więzienia za śmiertelne potrącenie kobiety. Sąd okręgowy, rozpatrując apelację obrońców, obniżył mu karę z 7 lat więzienia.

Do wypadku doszło w lipcu 2014 r. Dariusz K. potrącił kobietę przechodzącą na pasach. W wyniku odniesionych obrażeń 63-latka zmarła. Okazało się też, że były mąż Edyty Górniak był wtedy po spożyciu kokainy. W kwietniu 2016 r. sąd skazał go na 7 lat więzienia. Prokuratura domagała się ośmiu lat, jego obrońcy - 5 lat pozbawienia wolności.

Od listopada ub.r. muzyk przebywał na wolności - sąd wtedy uchylił wobec niego areszt.

RadioZET.pl/PAP/DG