,

Jarosław Sellin ujawnia, kiedy premier opuści szpital

Redakcja
12.02.2017 10:29

- Jest informacja z najbliższego otoczenia pani premier o tym, kiedy opuści szpital - powiedział w programie ''Śniadanie w Radiu ZET'' poseł PiS Jarosław Sellin.

Śniadanie w Radiu ZET
fot. Radio ZET

W porannym programie ''Śniadanie w Radiu ZET'' dyskusję polityków zdominował wypadek kolumny BOR, w którym ucierpiała premier Beata Szydło. Tuż po zdarzeniu szefowa rządu została przewieziona do miejscowego szpitala w Oświęcimiu, gdzie przeszła serie podstawowym badań. Po konsultacjach z lekarzami zadecydowano, że premier śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostanie przetransportowana do Wojskowego Instytut Medycznego w Warszawie.

 

Odpowiedzialność polityczna

Seria wypadów z udziałem najważniejszych osób w państwie w przeciągu półtora roku rządów Prawa i Sprawiedliwości wzbudził wiele kontrowersji i pytań co do prawidłowego funkcjonowania służb i Biura Ochrony Rządu. Według polityków Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego politycznie odpowiedzialnym za chaos wytworzony w BOR jest minister Błaszczak. Z tak postawioną tezą nie zgadza się środowisko partii rządzącej.

- Przez osiem lat rządów PO rocznie dochodziło do 30 wypadków z udziałem Biura Ochrony Rządu. Wtedy nikt nie mówił o jakiejkolwiek odpowiedzialności. Zarówno wypadek pod Toruniem i w Oświęcimiu miał inny przebieg. Na razie jesteśmy na etapie wyjaśniania - powiedział Jarosław Sellin.

- Państwo PiS jest ciągle sprzątane, ciągle prowadzone są czystki. W mojej ocenie w BORze nie ma jakichkolwiek procedur - ripostował Marek Sawicki z PSL.

Stan zdrowia premier Szydło

Zarówno prowadzący jak i politycy partii opozycyjnych zwrócili uwagę na bardzo ogólnikowe informacje przekazywane opinii publicznej na temat stanu zdrowia Beaty Szydło. Problemu w polityce informacyjnej ze strony członków rządu nie dostrzega Małgorzata Sadurska z Kancelarii Prezydenta.

- Rzecznik rządu powiedział, że pani premier czuje się dobrze. Potwierdził to minister Błaszczak. Potem na Twitterze odezwała się sama Beata Szydło. Co jeszcze państwo chcecie? Cieszmy się, że nikomu nic się nie stało - stwierdziła.

Jarosław Sellin ujawnił w programie, że szefowa rządu najprawdopodobniej jutro opuści Instytut w Warszawie. Wydaje się zatem wielce prawdopodobne, że we wtorek będzie przewodniczyć obradom Rady Ministrów i pojawi się na co tygodniowej konferencji prasowej.

RadioZET.pl/DG