Obserwuj w Google News

3-latek i jego matka walczą o życie. Ujawniono szokujące fakty w sprawie sprawczyni wypadku

Bartłomiej Chudy
2 min. czytania
30.05.2022 11:41
Zareaguj Reakcja

Łącznie pięć zarzutów usłyszała 59-latka, która potrąciła w sobotę 28 maja rowerzystkę i jej 3-letnie dziecko. Oboje walczą o życie w szpitalu, a stan matki jest krytyczny – poinformowała w poniedziałek prokuratura. Kobieta doprowadziła jeszcze do kilku kolizji, a po zdarzeniu miała szarpać ranne dziecko i awanturować się z policją.

Potrącona rowerzystka z dzieckiem walczą o życie. Kierowała toyotą po pijanemu
fot. screen Lubelska Policja

Dramatyczny wypadek wydarzył się w sobotę o poranku. Przed godziną 10 mundurowi z Krasnegostawu otrzymali zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki z dzieckiem w foteliku na ulicy Kościuszki oraz ucieczce kierującej toyotą z miejsca zdarzenia.

Prokurator rejonowy w Krasnymstawie Piotr Szafrański powiedział w poniedziałek PAP, że 59-letnia Anna K. została w niedzielę doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała pięć zarzutów: spowodowania wypadku, w wyniku którego ucierpiała 45-latka i jej 3-letni syn, jazdy w stanie nietrzeźwości, naruszenia nietykalności cielesnej dziecka, znieważenia funkcjonariuszy policji i naruszenia nietykalności cielesnej policjanta.

Wypadek w Krasnymstawie. Potrącona rowerzystka i 3-latek walczą o życie

- Podejrzana przyznała się do wypadku i jazdy w stanie nietrzeźwości – powiedział prok. Szafrański. Dodał, że do trzech pozostałych zarzutów Anna K. nie przyznała się. Śledczy na dzisiaj zapowiedział złożenie w sądzie wniosku o jej tymczasowe aresztowanie.

Redakcja poleca

Prokurator przekazał, że 45-letnia matka i 3-letni syn zostali przewiezieni do dwóch osobnych szpitali, w których stwierdzono u nich urazy wielonarządowe i liczne złamania. Stan chłopca lekarze zakwalifikowali jako ciężki. Stan matki jest krytyczny.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek informował, że w sobotę w Krasnymstawie kompletnie pijana 59-latka, kierując toyotą, doprowadziła do kolizji z kilkoma zaparkowanymi samochodami, a następnie potrąciła 45-letnią rowerzystkę przewożącą w foteliku 3-letniego synka.

Jazda po pijanemu, seria kolizji, szarpanie rannego dziecka i policjantów

Policjanci wstępnie ustalili przebieg zdarzeń. - Okazało się, że 59-latka [...] chwilę wcześniej na parkingu uszkodziła dwa samochody. Podczas ucieczki z miejsca na ul. Kościuszki w Krasnymstawie doprowadziła do kolizji z kolejnym zaparkowanym autem. W tym przypadku również nie zatrzymała się i uciekała z miejsca. Po przejechaniu kilkuset metrów na tej samej ulicy potrąciła rowerzystkę przewożącą dziecko. Kierująca rowerem jechała w tym samym kierunku i nie mogła w żaden sposób uniknąć zderzenia. Po potrąceniu rowerzystki kierująca Toyotą przejechała jeszcze około 50 metrów, gdzie zderzyła się kierującą renault, która zatrzymała auto widząc wypadek - relacjonował Fijłek.

Według prokuratury, po spowodowaniu wypadku 59-latka miała podbiec do dziecka i szarpać je za głowę. Następnie miała obrażać policjantów wykonujących czynności służbowe, szarpać i odpychać jednego z nich. - Zatrzymana 59-latka podczas próby przebadania alkomatem stała się agresywna i wulgarna wobec policjantów. Miała 2,5 promila alkoholu w organizmie – przekazał Fijołek. Za spowodowanie śmierci lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobiecie grozi do 12 lat więzienia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Piotr Nowak