Obserwuj w Google News

UWAGA! Oszuści podszywają się pod Fundację Kukuczki

Redakcja
1 min. czytania
28.01.2018 13:23
Zareaguj Reakcja

Cała Polska żyje tragicznymi doniesieniami z Nanga Parbat. Dramat rodziny Tomasza Mackiewicza próbują wykorzystać oszuści organizujący fałszywą zbiórkę pieniędzy. 

UWAGA! Oszuści podszywają się pod Fundację Kukuczki
fot. Facebook / Tomasz Mackiewicz

Informacja o zagrożeniu ze strony oszustów pojawiła się na facebookowym profilu ''Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera''.

''Szanowni Państwo, pojawiły się serwisy internetowe podszywające się pod Fundację Kukuczki, zbierające pieniądze dla rodziny Tomasza Mackiewicza. Informujemy, że w chwili obecnej Fundacja nie prowadzi takiej zbiórki. Prosimy o ostrożność'' - podano we wpisie. 

foto
fot.

W niedzielę ekipa ratunkowa sprowadziła z Nanga Parbat do obozu pierwszego na wysokości 4850 m Elisabeth Revol. Przed południem dwa helikoptery zabrały z Nanga Parbat do Skardu Revol oraz Adama Bieleckiego, Denisa Urubkę, Jarosława Botora i Piotra Tomalę, którzy sprowadzali z góry francuską alpinistkę.

Elisabeth Revol bezpieczna. Giambiasi zabiera nadzieję na uratowanie Mackiewicza

Wcześniej w niedzielę kierownik komitetu organizacyjnego wyprawy na K2 Janusz Majer przekazał, że "ze względu na pogarszające się warunki atmosferyczne, nie ma już żadnych szans na akcję ratunkową po Tomasza Mackiewicza, który znajduje się na Nanga Parbat na wysokości około 7200 m".

25 stycznia Revol i Mackiewicz byli na Nanga Parbat na wysokości około 8000 m i - według niektórych źródeł - stanęli na wierzchołku. W południe chmury przesłoniły kopułę szczytową, a polsko-francuska para w odwrocie utknęła na wysokości ok. 7400 m.

RadioZET.pl/Facebook,PAP/DG