Obserwuj w Google News

Jechał matizem bez drzwi, zderzaka, pokrywy silnika i świateł. Miał 1,8 promila

2 min. czytania
10.08.2020 17:20
Zareaguj Reakcja

25-letni mieszkaniec wsi Wykno pod Tomaszowem Mazowieckim (woj. łódzkie) wybrał się na przejażdżkę autem pod wpływem alkoholu. Zdumienie mundurowych oraz okolicznych przechodniów wzbudził także wybór pojazdu. Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia.

pijany jechał matizem
fot. KPP w Tomaszowie Mazowieckim

Wyprawa mieszkańca powiatu tomaszowskiego zapewne na długo zapadnie w pamięć policjantów. 25-latek po publicznej drodze poruszał się samochodem marki Daewoo Matiz o dość osobliwym wyglądzie.

Policja zatrzymała pędzące auto. Okazało się, że pasażerkę osa użądliła w gardło

Matizem bez drzwi na podwójnym gazie. 25-latek nie miał prawa jazdy

Nietypowy incydent wydarzył się w niedzielę około godziny 15. Uwagę policjantów drogówki przykuł czerwony matiz. W pojeździe brakowało drzwi, tylnego zderzaka, pokrywy bagażnika i pokrywy silnika. Był pozbawiony także tylnych świateł i tablicy rejestracyjnej. Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli.

Na widok radiowozu kierujący matizem wyskoczył z auta przez otwór po brakujących tylnych drzwiach i został zatrzymany. W aucie znajdował się jego 31-letni znajomy

- poinformowali policjanci z komendy w Tomaszowie Mazowieckim.

Okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a auto, które prowadził, nie było dopuszczone do ruchu. Matiz miał usunięte numery VIN. Jakby tego było mało, kierujący daewoo miał prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie.

25-latek został zatrzymany i ukarany trzema mandatami w wysokości 1000 zł. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut usunięcia znaków identyfikacyjnych pojazdu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

9-latek zakrztusił się jedzeniem. Chłopiec nie żyje
pijany jechał matizem
fot. KPP w Tomaszowie Mazowieckim
pijany jechał matizem
fot. KPP w Tomaszowie Mazowieckim

RadioZET.pl/KPP w Tomaszowie Mazowieckim