Obserwuj w Google News

Na dwie nastolatki spadł lód. Jedna z nich ma rozciętą głowę

2 min. czytania
22.12.2022 15:02
Zareaguj Reakcja

W Bielsku-Białej lód oderwany z dachu budynku spadł i ranił dwie nastolatki. Dziewczyny trafiły do szpitali. Jedna z nich ma rozciętą głowę, druga nie doznała poważniejszych obrażeń – w szpitalu pozostanie na obserwacji.

Straż Pożarna
fot. ilustracyjne. Wojciech TRACZYK/East News

Do wypadku doszło przy ulicy Wyspiańskiego w Bielsku-Białej. 14-latka z rozciętą głową została przetransportowana karetką do miejscowego szpitala pediatrycznego. Druga z poszkodowanych dziewczyn, 18-latka, bez zewnętrznych obrażeń została zabrana na obserwację do szpitala wojewódzkiego. Strażacy przy pomocy drabiny mechanicznej usunęli pozostałą część lodu z dachu.

Bryła lodu spadła z dachu. 13-miesięczne dziecko ma pękniętą czaszkę

To kolejne podobne zdarzenie w województwie śląskim w ostatniej dobie. W środę wieczorem spadająca bryła lody uderzyła w Częstochowie w wychodzącego z budynku ojca i jego 13-miesięczne dziecko w wózku. Stan dziecka jest poważny, zdiagnozowano u niego pęknięcie czaszki.

Redakcja poleca

Częstochowska policja podjęła czynności m.in. z zarządcą budynku. W konsultacji z prokuraturą sprawa ma być prowadzona w kierunku art. 160. Kodeksu karnego, czyli narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku zdrowia.

Strażacy co roku apelują o wypełnianie obowiązku odśnieżania dachów, a także usuwania nawisów śnieżnych i lodowych. Poza zagrożeniem, jakie może powodować spadający z dachów śnieg i lód, ich zaleganie na dachach może nadmiernie obciążać konstrukcje, grożąc zawaleniem.

Właściciele, zarządcy i administratorzy obiektów nie powinni dopuścić do sytuacji, która spowoduje zagrożenie dla przechodniów i poruszających się pojazdów. Gdy sople i nawisy śnieżne pojawią się na dachach budynków, takie miejsca powinny zostać zabezpieczone i oznakowane do czasu ich usunięcia

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP