Obserwuj w Google News

Trzęsienie ziemi na Dolnym Śląsku. Zgłoszono wstrząs o magnitudzie 4,6

1 min. czytania
19.09.2023 18:52
Zareaguj Reakcja

Zgłoszenia o trzęsieniu ziemi na północ od Lubina pojawiły się we wtorek po południu na stronie Europejskiego Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego (EMSC). KGHM potwierdził, że doszło do wstrząsu w kopalni ZG Rudna. Raport EMSC mówi, że miał on magnitudę 4,6. 

Wstrząs w Polsce
fot. geofon.gfz-potsdam.de

Trzęsienie ziemi na Dolnym Śląsku zgłoszono około godz. 18. W mediach społecznościowych pojawiają się też relacje mieszkańców, że odczuli wstrząsy. “Godzina 18.5, trzęsienie ziemi, blok cały chodzi” - napisała na Facebooku mieszkanka Lubina. 

Jak podaje EMSC, wstrząs o magnitudzie 4,6 odnotowano 15 km w kierunku północno-wschodnim od Lubina na głębokości 2 km o godz. 18:04. Wstrząs zarejestrowało Niemieckie Centrum Badań Naukowych o Ziemi (GFZ) w Poczdamie.

Redakcja poleca

Zgłoszono wstrząs o magnitudzie 4,6 na Dolnym Śląsku

Jak podają lokalne media, do silnego wstrząsu doszło w kopalni ZG Rudna koło Polkowic. – W Zakładach Górniczych Rudna w rejonie GG-1 na oddziale G-3 doszło do samoistnego wstrząsu. W górniczej skali była to ósemka. W rejonie zagrożenia na szczęście nie było załogi – poinformowała portal Lubin.pl Sylwia Jurgiel, rzeczniczka prasowa KGHM. Przekazano, że w rejonie zagrożenia nie było załogi, więc nie ma osób poszkodowanych.

Wstrząs był odczuwalny w całym regionie zagłębia miedziowego. "Jak żyję, tak silnego wstrząsu jeszcze nie poczułem" - przekazał portalowi Lubin.pl jeden z czytelników. 

Nie przegap

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.