Obserwuj w Google News

33-letnia ciężarna zmarła nagle w szpitalu. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

2 min. czytania
29.05.2023 16:19
Zareaguj Reakcja

Prokuratura poinformowała o wstępnej przyczynie zgonu 33-letniej kobiety, która zmarła w szpitalu w piątym miesiącu ciąży. Jak poinformował TVN24 rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, do śmierci ciężarnej doszło wskutek wstrząsu septycznego.

Nowy Targ, śmierć ciężarnej w szpitalu
fot. screen: Google Street View, szpital w Nowym Targu

Kobieta w piątym miesiącu ciąży zmarła nagle w szpitalu w Nowym Targu w nocy z 23 na 24 maja. Miała zaledwie 33 lata. O sprawie rozpisywały się lokalne i ogólnopolskie media.

33-latka trafiła na oddział patologii ciąży. Dyrektor placówki Marek Wierzba złożył rodzinie kondolencje z powodu śmierci pacjentki, obiecał, że lecznica wyjaśni sprawę. Szpital nie komentował jej szerzej.

Nowy Targ. Śmierć ciężarnej w szpitalu. Wstępne wyniki sekcji zwłok

Nowe informacje napłynęły po kilku dniach z prokuratury. W poniedziałek 29 maja prok. Leszek Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, powiedział, jaka mogła być przyczyna śmierci ciężarnej.

Redakcja poleca

- Wstępne wyniki sekcji zwłok kobiety, podane przez lekarzy, to wstrząs septyczny, czyli końcowy etap sepsySpowodował on niewydolność krążeniowo-oddechową, skutkując zgonem tej kobiety - przekazał prokurator w TVN24.

Zaznaczył przy tym, że jest to wstępna diagnoza. - Biegli muszą jeszcze posiadać wyniki dodatkowych badań, których przeprowadzenie zlecili, jak i szczegółowo zapoznać się z dokumentacją. Dopiero wówczas będą mogli wydać ostateczną opinię, za cztery-sześć tygodni – wyjaśnił prok. Karp.

Po śmierci kobiety i nagłośnieniu sprawy szpital w Nowym Targu opublikował krótkie oświadczenie. Zapowiedział w nim pełną współpracę ze śledczymi. "Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła w Nowym Targu jest otwarty na współpracę z wszelkimi organami, których celem jest wyjaśnienie okoliczności nagłego zgonu pacjentki" - podano w oświadczeniu. Dyrekcja szpitala zapowiedziała też, że nie będzie szerzej komentowała sprawy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Tvn24.pl/Pszs.eu