,

Brutalne zabójstwo "elementami grilla". Ciało miało 35 ran kłutych

31.03.2023 17:01

Akt oskarżenia ws. zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 43-latka z Pleszewa (woj. wielkopolskie) trafił do sądu. Pokrzywdzonemu zadano 35 ran kłutych. Oskarżeni o dokonanie zbrodni sprzed niespełna dwóch lat to kobieta i dwóch mężczyzn.

Zabójstwo w Pleszewie
fot. Damian Klamka/East News (zdjęcie poglądowe)

Do zbrodni doszło 1 sierpnia 2021 roku na terenie ogrodów działkowych przy ul. Wierzbowej w wielkopolskim Pleszewie. Znaleziono tam ciało zamordowanego 43-letniego mężczyzny. Na podstawie stwierdzonych obrażeń u pokrzywdzonego ustalono, że został on zamordowany z dużą agresją.

Pleszew. Brutalne zabójstwo na terenie ogródków działkowych

- Został pobity nie tylko pięściami i nogami, ale przy użyciu kamienia, noża, metalowej pałki i elementów grilla. Mężczyzna miał na ciele łącznie 35 ran kłutych oraz liczne rany tłuczone, które doprowadziły do jego śmierci - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler.

Wiadomo, że zmarły tego samego dnia, kilkanaście godzin wcześniej, miał pobić 40-letnią konkubinę. Kobieta trafiła do szpitala, ale po kilkunastu minutach opuściła go na własne żądanie. Po tym zdarzeniu do domku letniskowego, gdzie przebywał pokrzywdzony, przyjechał syn kobiety ze swoją dziewczyną i kolegą.

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzani postanowili wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę i zabili mężczyznę. Policjanci zatrzymali później w tej sprawie całą trójkę. W toku postępowania przeprowadzono badania sądowo-psychiatryczne tych osób.

Zostali poddani trwającej cztery tygodnie obserwacji. W wyniku uzyskanych opinii stwierdzono, że mogą brać dalszy udział w postępowaniu. Cała trójka w dalszym ciągu pozostaje w areszcie. 29-latka usłyszała dodatkowe zarzuty posiadania substancji odurzającej, jak również udzielenia substancji w postaci marihuany Maciej Meler, Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp.

Prokurator dodał, że aktem oskarżenia objęto wspomnianych wyżej 29-letnią kobietę oraz mężczyzn w wieku 23 i 19 lat. Podejrzani nie przyznali się do zabójstwa, potwierdzili jedynie swoją obecność na miejscu zdarzenia. Wszystkim grozi teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się