Obserwuj w Google News

Do Hołowni i PSL dołączą byli politycy Porozumienia? "Pomidor"

2 min. czytania
13.03.2023 12:53
Zareaguj Reakcja

- Bardzo cenię Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołownię. Już od dłuższego czasu mówiłem, że Polska potrzebuje bloku centrowego z dodatkiem umiarkowanego konserwatyzmu. A czy rozmawiamy na temat mojego startu? Pomidor - powiedział portalowi RadioZET.pl Jan Strzeżek. Były polityk Porozumienia ogłosił właśnie powstanie stowarzyszenia Młoda Polska.

Jan Strzeżek
fot. Lukasz Gdak /East News

Jan Strzeżek poinformował w Sejmie, że powstaje stowarzyszenie Młoda Polska. - Ma być ono takim miejscem, gdzie młodzi ludzie z całego kraju, nie tylko ci, którzy razem z nami wyszli z Porozumienia, ale także ci, którzy dołączyli na przestrzeni ostatniego miesiąca, mają pokazywać to, w jaki sposób chcą, żeby wyglądała ich wymarzona Polska - mówił polityk.

W rozmowie z RadioZET.pl Strzeżek podkreślił jednak, że stowarzyszenie nie stanowi żadnego kroku w kierunku tworzenia nowej partii politycznej. - Partii w Polsce dostatek. My przygotowujemy program od młodych dla młodych. Chcemy pokazać rozwiązania problemów, które uważamy za najbardziej palące. To mieszkalnictwo, edukacja, czy klimat. Ludzie Młodej Polski pokazali, że są skuteczni. Dobromir Szymański mandat radnego zdobył w wieku 18 lat, pokonując swoich nauczycieli na listach. Kuba Eltman, radny Konina, zresztą tak samo. Wiem, że razem będziemy w stanie zrobić jeszcze większe rzeczy - tłumaczył.

Jan Strzeżek: zakładamy stowarzyszenie Młoda Polska

- Jeszcze w zeszłym roku razem ze współpracownikami z całego kraju, społecznikami, samorządowcami, czy po prostu młodymi ludźmi, którzy chcą się zaangażować, zdecydowaliśmy, że musimy przygotować program dla młodych. Jak powiedzieliśmy, tak zrobimy. 26 marca zbieramy się w Warszawie i zaprezentujemy rozwiązania największych problemów młodego pokolenia. To będzie pierwsza tak duża konwencja środowiska młodych, niezwiązanego z jakąkolwiek partią polityczną - zapowiedział polityk.

Redakcja poleca

W rozmowie z naszym portalem Jan Strzeżek nie chciał potwierdzić pogłosek o swoich rozmowach z Polską 2050 i PSL w kontekście ewentualnego startu do Sejmu. - Bardzo cenię Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołownię. Już od dłuższego czasu mówiłem, że Polska potrzebuje bloku centrowego z dodatkiem umiarkowanego konserwatyzmu. A czy rozmawiamy na temat mojego startu? Pomidor. Nie ujawniam nigdy szczegółów swoich prywatnych rozmów.

Jan Strzeżek oraz poseł Michał Wypij poinformowali na początku lutego, że wraz z grupą młodych członków zarządu wystąpili z Porozumienia w następstwie zawarcia przez to ugrupowanie sojuszu z AgroUnią. Obecnie nie są związani z żadną partią.

RadioZET.pl