,

Tragedia podczas wycinki drzew. Lądował śmigłowiec LPR, w akcji strażacy

01.04.2023 13:50

40-letni mężczyzna zginął podczas wycinki drzewa w miejscowości Karwodrza w powiecie tarnowskim. Jak podaje "Gazeta Krakowska", mężczyzna został uderzony przez spadający konar. W wyniku wypadku doznał wielonarządowych obrażeń i doszło u niego do zatrzymania akcji serca.

tragedia podczas wycinki drzew
fot. JAROSLAW JAKUBCZAK /POLSKA PRESS /Polska Press /East News

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Karwodrza w powiecie tarnowskim. Strażacy otrzymali informację, że drzewo przygniotło mężczyznę. Na miejsce wysłano strażaków z posterunku PSP w Siedliskach, a także z OSP w Karwodrzy i Tuchowie. Do zdarzenia udała się także załoga pogotowia ratunkowego z filii w Tuchowie. Zdecydowano również o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - podaje "Gazeta Krakowska".

Tragedia podczas wycinki drzew. Nie żyje mężczyzna

Na miejscu wypadku okazało się, że ok. 40-letni mężczyzna nie został przygnieciony przez drzewo, ale uderzony spadającym podczas wycinki konarem. W wyniku wypadku doznał wielonarządowych obrażeń i doszło u niego do zatrzymania akcji serca.

Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, prowadzona była resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Mężczyzny nie udało się jednak uratować. Po kilkudziesięciu minutach lekarz stwierdził zgon.

Z informacji "Gazety Krakowskiej" wynika, że wycinka odbywała się na prywatnej posesji, a zmarły mężczyzna pomagał przy niej właścicielowi nieruchomości. Na miejscu swoje czynności prowadzi teraz policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Gazeta Krakowska/ PAP

Logo radiozet Dzieje się