Obserwuj w Google News

Ogromny pożar hotelu w Bangkoku. Ludzie skakali z okien

Dominik Gołdyn
1 min. czytania
10.04.2019 23:04
Zareaguj Reakcja

Co najmniej trzy osoby zginęły, a siedem odniosło obrażenia w pożarze, który wybuchł w środę w kompleksie handlowo-biurowo-hotelowym Central World w centrum Bangkoku – poinformowały lokalne władze. Strażakom udało się opanować pożar.

Ogromny pożar hotelu w Bangkoku. Ludzie skakali z okien
fot. PAP/EPA

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Z kompleksu, na który składa się m.in. centrum handlowe, hotel i budynek biurowy, ewakuowano klientów i pracowników – poinformowała zarządzająca nim firma Central Pattana. Według strażaków pożar został opanowany, ale na kilku piętrach wciąż znajduje się dym.

Gubernator Bangkoku Aswin Kwanmuang potwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że w pożarze zginęły trzy osoby, a co najmniej siedem odniosło obrażenia. Według tajlandzkich mediów co najmniej jedna z ofiar wyskoczyła z płonącego budynku.

Pożar hotelu w Bangkoku 

Media podają sprzeczne informacje co do miejsca, w którym pożar się rozpoczął. Dziennik „The Nation” pisze, cytując lokalnego urzędnika, że pożar wybuchł na ósmym piętrze 55-piętrowego hotelu. Agencja Reutera przekazała natomiast, powołując się na informacje policji, że pożar wybuchł na parkingu, a jego przyczyna nie jest jeszcze znana.

Pożar wieżowca w stolicy Bangladeszu. Ludzie wyskakiwali z okien

Central World znajduje się w centrum stolicy Tajlandii, pośród świątyń, domów towarowych i hoteli, cieszących się popularnością wśród zagranicznych turystów. Pożar wybuchł w wieczornych godzinach szczytu, a wozy strażackie z trudem przebrnęły przez zakorkowane ulice.

Jak zauważa AP, Central World jako jeden z kilku stołecznych budynków został w 2010 roku podpalony w czasie masowych antyrządowych protestów.

RadioZET.pl/PAP