Obserwuj w Google News

Śmigłowiec z turystami na pokładzie spadł do jeziora. Trwa akcja ratunkowa

1 min. czytania
12.08.2021 07:47
Zareaguj Reakcja

Katastrofa helikoptera podczas lotu turystycznego nad Kamczatką na rosyjskim Dalekim Wschodzie. W czwartek rano czasu miejscowego rozbił się śmigłowiec z 16 turystami na pokładzie. Dziewięć osób przeżyło katastrofę - poinformowały lokalne władze.

śmigłowiec typu Mi-8
fot. Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Śmigłowiec typu Mi-8, na którego pokładzie znajdowało się 13 turystów i trzech członków załogi, wpadł do Jeziora Kurylskiego na południowym krańcu półwyspu. Jak podaje Reuters, powołując się na agencję informacyjną RIA, maszyna przewoziła turystów z Moskwy i Sankt Petersburga.

Katastrofa śmigłowca nad Kamczatką. Trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza

Dziewięć osób - siedmiu turystów i dwóch pilotów - przeżyło katastrofę, wydostając się z wody o własnych siłach lub z pomocą ratowników.

Los pozostałych siedmiu osób nie jest znany. Trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza, którą jednak utrudnia gęsta mgła. Maszyna zatonęła i spoczywa na głębokości około 100 metrów.

Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Podczas lotu piloci nie zgłaszali żadnych problemów technicznych. 37-letni śmigłowiec, wyprodukowany jeszcze w czasach ZSRR, był eksploatowany przez lokalnego przewoźnika. Jak zapewnił szef tej firmy, przeszedł niedawno przegląd i był w dobrym stanie technicznym.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP/Reuters