Obserwuj w Google News

Eksplozja w pobliżu siedziby MSW w Ankarze. Zamachowiec wysadził się w powietrze

PAP
1 min. czytania
01.10.2023 10:30
Zareaguj Reakcja

Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w Ankarze, w pobliżu siedziby MSW, raniąc dwóch policjantów. Drugi zamachowiec zginął w strzelaninie z siłami bezpieczeństwa - poinformował w niedzielę rano minister spraw wewnętrznych Turcji Ali Yerlikaya.

Wybuch w Ankarze
fot. Ali Unal/Associated Press/East News

Minister przekazał, że obaj funkcjonariusze są tylko lekko ranni. Do zamachu doszło na kilka godzin przed rozpoczęciem pierwszej sesji parlamentu po letniej przerwie - relacjonuje Associated Press.

W sieci pojawiło się wideo nagrane przez osobę, która znajdowała się w pobliżu parlamentu i siedziby MSW. "Słychać było eksplozję i strzały" - napisał dziennikarz Ragıp Soylu.

Redakcja poleca

Zamach w Ankarze

W listopadzie ubiegłego roku w Stambule doszło do wybuchu na popularnej, zwłaszcza wśród turystów, handlowej ulicy w centrum miasta. Zginęło co najmniej sześć osób, a ponad 80 zostało rannych.

Zniszczony samochód, którego terroryści użyli w ataku
fot. AA/ABACA/Abaca/East News

W grudniu 2016 roku, również w Stambule, 38 osób zginęło, a 155 zostało rannych w podwójnym zamachu bombowym przed stadionem piłkarskim.

PAP

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.