Obserwuj w Google News

Internauta umarł przez popularny trend na TikToku. Tragiczny finał wyzwania

2 min. czytania
29.05.2023 11:30
Zareaguj Reakcja

Popularny chiński influencer zmarł po udziale w popularnym wyzwaniu internetowym. Sanqiange, którego prawdziwe nazwisko brzmi Wang, wypił kilka butelek mocnego alkoholu, a wszystko transmitował na żywo. Kilka godzin później rodzina znalazła jego ciało.

Sanqiange
fot. TikTok

Rywalizacja influencerów skończyła się tragedią. Wyzwanie polegało na wypiciu Baijiu, chińskiego spirytusu, którego zawartość alkoholu waha się od 30% do 60% - donosi portal Shangyou News. Sanqiange (zwany także Brother Three Thousand) został znaleziony martwy zaledwie kilka godzin po tym, jak wyemitował na TikToku swój udział w "zabawie".

Chiński influencer nie żyje. Tragiczny finał wyzwania na TikToku

- Nie wiem, ile wypił, zanim się włączyłem, ale w drugiej części filmu widziałem, jak skończył trzy butelki i zaczął czwartą - wynika z relacji przyjaciela influencera, Zhao, cytowanej przez CNN. 

Sanqiange uczestniczył w internetowym wyzwaniu, znanym jako PK, 16 maja. Wszystko transmitował na żywo. PK polegało na pojedynku jeden na jeden, w którym influencerzy rywalizują ze sobą o nagrody i prezenty od widzów. "Zabawa" przewidywała także kary dla przegranego – najwyraźniej tym razem było to picie Baijiu - podaje CNN.

Redakcja poleca

Wyzwanie zakończyło się około 1 w nocy. Około 13 ciało Sanqiange znalazła rodzina. Film pokazujący Wanga biorącego udział w "zabawie" był szeroko udostępniany w sieci, ale nie jest już dostępny. Śmierć internauty prawdopodobnie przyczyni się do debaty wokół regulacji w branży influencerów. W ostatnich latach przyciągnęła ona uwagę władz ze względu na wystawny styl życia niektórych streamerów i niecodzienne wyzwania, w których biorą udział.

W zeszłym roku krajowe władze nadawcze zabroniły młodzieży poniżej 16. roku życia udziału w streamach po godz. 22:00. Chińska Narodowa Administracja Radia i Telewizji oraz Ministerstwo Kultury i Turystyki również postanowiły zakazać niektórych praktyk. Wśród "31 niewłaściwych zachowań streamerów na żywo" jest m.in. "zachęcanie użytkowników do interakcji w wulgarny sposób lub podżeganie przez plotki do ataków" - informuje chińskie "Global Times".

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/CNN