Obserwuj w Google News

9-latka znalazła na plaży coś niezwykłego. "To zdarza się raz w życiu"

2 min. czytania
11.01.2023 14:22
Zareaguj Reakcja

9-letnia Molly Sampson znalazła podczas spaceru na plaży ząb rekina, który wyginął miliony lat temu. Specjaliści potwierdzili jego autentyczność. Zdjęcie dziewczynki, trzymającej w rękach niezwykłe znalezisko, trafiło do mediów na całym świecie.

ząb megalodona
fot. Facebook: Alicia Sampson

W Boże Narodzenie 9-letnia Molly Sampson wybrała się z rodzicami na plażę Calvert Beach w amerykańskim Maryland. Dziewczynka bardzo chciała odwiedzić to miejsce, bo była przekonana, że uda jej się odnaleźć tam ślady Megalodona, czyli wielkiego, prehistorycznego rekina.

9-latka była w swych ambitnych planach bardzo zdeterminowana. Jej matka powiedziała mediom, że już dużo wcześniej córka poprosiła o ocieplany woder, jako prezent na Boże Narodzenie, aby móc "polować na zęby rekinów jak profesjonalistka".

Redakcja poleca

9-latka znalazła na plaży ząb Megalodona

Tego dnia Molly wyjątkowo się przygotowała. Na plażę zabrała ze sobą nowy strój, dzięki któremu mogła chodzić w wodzie po kolana. W trakcie poszukiwań wydarzyło się coś niezwykłego. W pewnym momencie dziewczynka zawołała rodziców, aby przekazać im, że udało jej się na coś trafić.

Po chwili okazało się, że 9-latka dopięła swego. Na plaży Calvert Beach udało jej się odnaleźć ząb rekina Otodus megalodon, który żył 15,9-2,6 mln lat temu w morzach miocenu i pliocenu. Ząb ma blisko 13 cm długości. Jego autentyczność została już potwierdzona przez specjalistów.

Lokalne muzeum nazwało odkrycie "znaleziskiem, które zdarza się raz w życiu". To jednak nie wszystko. Zdjęcie dziewczynki obiegło cały świat za sprawą mediów społecznościowych, a jej historię opisują wielkie międzynarodowe media, jak BBC czy Newsweek.

Ząb prehistorycznego rekina trafił do Calvert Marine Museum gdzie pracownicy instytucji pogratulowali "przyszłej pani paleontolog". - Powiedziała, że zmoczyła sobie ręce, ale było warto - wspomina matka 9-latki.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ BBC/ Newsweek