,

Reforma podatkowa? Zmiany od stycznia przyszłego roku

16.05.2021 09:55

– Te zmiany będą wchodziły w życie jak najszybciej. Potrzebne będą konkretne ustawy, które trafią do Sejmu. Zmiany będą wprowadzane szybko, dlatego, że Polski Ład to jest program na wyjście z kryzysu gospodarczego i społecznego – powiedziała w programie ''7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET'' Maria Koc z Prawa i Sprawiedliwości.

Andrzej Stankiewicz
fot. Radio ZET

W niedzielę 15 maja 2021 roku gośćmi Andrzeja Stankiewicza byli: Maria Koc – Prawo i Sprawiedliwość, Barbara Nowacka – Koalicja Obywatelska, Dobromir Sośnierz – Konfederacja, Paweł Szrot - szef Gabinetu Prezydenta RP oraz Tomasz Zimoch - Polska 2050. 

Reforma podatkowa? Zmiany od stycznia przyszłego roku

Prowadzący program Andrzej Stankiewicz zapytał, czy zmiany zapowiadane w systemie podatkowym mogą wejść w życie na początku przyszłego roku? Chodzi tu między innymi o podniesienie progu podatkowego i kwoty wolnej od podatku.

– Myślę, że tak. Nawet była mowa o takiej dacie. Jest to bardzo możliwe, że zmiana wejdzie w życie od początku roku podatkowego, czyli od stycznia przyszłego roku. Z tego też względu, że jest to potężna zmiana i żeby nie zaburzyć systemu finansów publicznych. Wprowadzenie takiej zmiany w tym roku byłoby trudne – odpowiedziała senator Prawa i Sprawiedliwości.

– Pracę i przygotowania podejmiemy jak najszybciej po to, aby te ustawy przeszły przez Parlament. Nie wiem jak będzie w Senacie. Tak czy inaczej tak, żebyśmy mogli różne rozwiązania jak najszybciej wprowadzać w życie. Na pewno wiele z nich wejdzie w życie jeszcze w tym roku. Myślę, że już na najbliższych posiedzeniach Sejmu pojawią się ustawy związane z Polskim Ładem – dodała Maria Koc.

"7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET" to najważniejsze tematy mijającego tygodnia, komentarze, opinie, gorące dyskusje i różne punkty widzenia. W niedzielę 15 maja 2021 roku politycy dyskutowali o założeniach Polskiego Ładu ogłoszonego przez PiS, raporcie NIK nt. ''wyborów kopertowych'' oraz problemach z obozie Koalicji Obywatelskiej. 

Emisja w każdą niedzielę od godz. 9 na głównej stronie portalu Radiozet.pl, na profilu Radia ZET na Facebooku, a także na Onet.pl oraz profilu Onet na Facebooku. Zaprasza Andrzej Stankiewicz. 

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się