Zamknij

Kolejne dymisje w Tauronie. Wiceprezesi odwołani ze stanowisk

12.08.2022 14:51
Tauron i zmiany kadrowe
fot. Tomasz Kawka/East News

Niedziałający blok elektrowni Jaworzno doprowadził do kolejnej dymisji w Tauronie – wynika z komunikatu spółki. Stanowisko straciło dwóch wiceprezesów.

Tauron zdecydował o zmianach kadrowych. Artur Michałowski i Jerzy Topolski, dwaj wiceprezesi spółki Tauron, zostali w piątek odwołani ze stanowisk przez radę nadzorczą spółki – przekazano w komunikacie. Powód? Najprawdopodobniej afera z wyłączonym blokiem elektrowni Jaworzno.

Dymisje w Tauronie. Wiceprezesi tracą stanowiska

Zmiany kadrowe w spółce mają być  spowodowane sytuacją związaną z najnowszym blokiem węglowym elektrowni Jaworzno, który od tygodnia nie działa. Wcześniej stanowisko stracił prezes zarządzanej przez Tauron spółki Nowe Jaworzno Sebastian Gola. Zastąpił go prezes Tauronu Paweł Szczeszek.

Jak podał Onet, obaj odwołani wiceprezesi byli zaangażowani w proces uruchamiania bloku 910 MW w Jaworznie.

Wybudowany kosztem ponad 6 mld zł blok 910 MW uruchomiono z opóźnieniem w listopadzie 2020 r. W czerwcu ub. roku został wyłączony z powodu usterek, naprawianych od tego czasu przez wykonawców z konsorcjum Rafako-Mostostal Warszawa. Ponownie jednostkę uruchomiono - również z opóźnieniem wobec pierwotnych planów - w końcu kwietnia br.
Obecnie blok w Jaworznie nie wytwarza energii. W poniedziałek Tauron potwierdził, że jednostka została czasowo odstawiona w związku z koniecznością przeprowadzenia pełnego procesu oczyszczenia kotła oraz odżużlacza.

RadioZET.pl/Onet.pl/PAP

CMjBQLDAsUGw=