Obserwuj w Google News

Z internetu "zniknie wielu youtuberów"? Popularna strona key-drop zablokowana w Polsce

2 min. czytania
20.11.2023 16:20
Zareaguj Reakcja

W poniedziałek 20 listopada strona hazardowa key-drop została wpisana do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Uchwałą i w najbliższym czasie zostanie zablokowana w Polsce. To efekt działań Ministerstwa Finansów, które od sierpnia przyglądało się witrynie. Efekt odczują najbardziej youtuberzy, którzy obracali na stronie ogromnymi kwotami. Nie brakuje osób, które wieszczą, że wielu youtuberów zniknie z internetu.

Ministerstwo Finansów
fot. SOPA Images/Sipa USA/East News

Key-drop to strona internetowa popularna wśród youtuberów, zwłaszcza tych, związanych z grą "Counter-Strike". Witryna oferowała możliwość otwierania specjalnych skrzynek, w których gracze mogli zdobyć tzw. skiny, które zmieniają wygląd poszczególnych przedmiotów w grze. Niektóre z nich są warte nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Key-drop zablokowany. Youtuberzy mają problem

Zablokowanie strony key-drop to część akcji Ministerstwa Finansów, które walczy z witrynami świadczącymi usługi hazardowe. Sam key-drop znalazł się na celownik MF jeszcze w sierpniu tego roku. Wówczas zaczęła się analiza strony pod kątem wpisania jej do rejestru domen oferujących gry hazarowe - podaje portal respawn.pl.

Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych uzupełniony o stronę key-drop

W poniedziałek 20 listopada strona key-drop znalazła się w Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Osoby, które nie śledzą polskiej sceny twórców związanych z grami komputerowymi mogły wcześniej nie słyszeć o stronie key-drop. Ta była jednak bardzo popularna - świadczyć o tym może sam fakt, że po opublikowaniu decyzji, strona rejestru przestała działać - a jej zablokowanie oznacza spory problem dla wielu youtuberów. 

Redakcja poleca

Wpisanie key-drop.com do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Uchwałą oznacza, że jakiekolwiek jej reklamowanie staje się zakazane. Warto zaznaczyć, że youtuberzy obracali tam ogromnymi kwotami, sięgającymi od kilkudziesięciu tysięcy, do nawet milionów złotych. "Zniknie bardzo dużo youtuberów robiących internet" - napisał na Facebooku IsAmUXPompa, który regularnie publikował materiały związane ze stroną. 

Oglądaj

Źródło: Radio ZET/respawn.pl/boop.pl

Nie przegap