Obserwuj w Google News

Czarzasty prosi Konfederację o pozew. "Nie namówiłby nas pan na rządy z Hitlerem"

6 min. czytania
13.09.2023 19:46
Zareaguj Reakcja

- Czy zgodzi się pan na rozmowy z Konfederacją, jeśli miałoby to doprowadzić do rządu mniejszościowego i odsunięcia PiS od władzy? – pyta prowadzący program „Gość Radia ZET” Bogdan Rymanowski.

Włodzimierz Czarzasty
fot. RadioZET

Gość Radia ZET

- Jesteśmy w trakcie kampanii. Bardzo proszę konfederatów, żeby podali mnie do sądu w trybie wyborczym. „Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i UE. Trzeba mówić ludziom, że Żydzi dostaną polską ziemię. Zatrudnią Polaków, założą chomąto i będą nimi uprawiać pole” – odpowiada Włodzimierz Czarzasty, cytując wypowiedzi polityków Konfederacji. - Nigdy, nigdy, nigdy! Konfederacja jest brunatną partią, brunatną siłą. Sąd niedawno również to stwierdził. Nie namówi pan Lewicy, byśmy podali rękę ludziom, którzy mają takie poglądy ws. kobiet, gejów, UE. Nigdy! – podkreśla współprzewodniczący Nowej Lewicy i dodaje: - Nie namówiłby pan Lewicy do rządów z Hitlerem. Konfederacja jak Hitler? Czarzasty zaznacza, że mówi „tylko to, co stwierdził sąd o Konfederacji”. - Nigdy z Konfederacją nie pójdziemy! – zarzeka się polityk.

Dopytywany przez prowadzącego o Jana Grabca, który ocenił w Polsat News, że Konfederacja ma bardzo ciekawe pomysły, Gość Radia ZET odpowiada: - Jak ktoś mi mówi, że Lewica i PO właściwe mają taki sam program – bo często są takie głosy – to taka wypowiedź pana Grabca pokazuje bardzo subtelną, ale bardzo mocną różnicę. Dodaje, że kolejną, zasadniczą różnicą jest to, że Lewica nigdy nie wzięłaby na swoje listy Romana Giertycha.

Czarzasty: Nie rozmawiałem nigdy z Trzaskowskim na temat lewicowości. Nie znam jego poglądów

Pytany o Jarosława Kaczyńskiego, który uważa, że Rafał Trzaskowski ma skrajnie lewicowe poglądy, Włodzimierz Czarzasty komentuje, że „pan Trzaskowski jest członkiem PO, poglądy PO są znane, listy PO są znane”. - Nie rozmawiałem nigdy z Rafałem Trzaskowskim na temat lewicowości. Nie znam jego poglądów – przyznaje współprzewodniczący Nowej Lewicy. Jego zdaniem wiceszef PO i prezydent Warszawy jest „liberalnym politykiem od początku do końca”.

„Tusk jest niekwestionowanym liderem PO”

Wymiana Tuska na Trzaskowskiego? - Liderem PO, chyba niekwestionowanym jest Tusk. Opowieści sprzed roku, że Tusk jutro upadnie i zostanie przewodniczącym Trzaskowski wyśmiewałem i słusznie. W tej chwili wszyscy widzą, że tak nie będzie – ocenia wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Dodaje, że „media liberalne chciały w pewnej chwili dokopać Tuskowi, że jak są słabe notowania, to wymieńcie go na Trzaskowskiego”. Z kim rozmawia współprzewodniczący Nowej Lewicy – szefem czy wiceszefem PO? - Spotykam się z jednym i drugim. Ostatnio byłem z Biedroniem na Campusie w Olsztynie. Super spotkanie, bardzo energetyczne i fajne. Tam był Rafał. Spotykamy się, rozmawiamy – komentuje Czarzasty w Radiu ZET.

Włodzimierz Czarzasty zapowiada rezygnację, jak Lewica nie dostanie się do Sejmu

- Czy tanie mieszkania na wynajem rozwiążą problemy Polaków? – pyta Bogdan Rymanowski.

- Tak. Mieszkaniowe tak – uważa Włodzimierz Czarzasty.

A jak oceniają to słuchacze, widzowie i internauci? Z sondy na radiozet.pl wynika, że aż 58 proc. nie zgadza się z Gościem Radia ZET. Tylko 42 proc. głosujących uważa, że faktycznie tanie mieszkania na wynajem rozwiążą problemy Polaków.

- Zrezygnuję jak Lewica nie wejdzie do Sejmu? – pyta prowadzący.

- Oczywiście – zapowiada polityk.

- Mam żal do Tuska za Giertycha? – pyta Rymanowski.

- Nie, nie mam. To jego decyzja – komentuje Czarzasty.

- Polska powinna żądać reparacji od Rosji? – pyta gospodarz programu.

- Tak – ocenia Gość Radia ZET.

Włodzimierz Czarzasty apeluje: Trzeba namówić UE na ogólnoeuropejski program mieszkaniowy

- Jeśli poszedłby pan drogą PO i PiS i dopłacał do odsetek, to uprzejmie informuję, że w Polsce 70 proc. nie ma zdolności kredytowej, a 30 proc. ma, ale ci, którzy mają – mają mieszkania – mówi Gość Radia ZET Włodzimierz Czarzasty, pytany w internetowej części programu o tanie mieszkania na wynajem, które proponuje Lewica. Czy konieczne są nowe podatki, by sfinansować tanie mieszkania? - Podatki są po to, by rozwiązywać najważniejsze problemy w Polsce. Jednym z najważniejszych problemów w Polsce jest brak 2 mln mieszkań. Nie trzeba wprowadzać nowych podatków, tylko dzielić rozsądnie te, które są w tej chwili ściągane – komentuje współprzewodniczący Nowej Lewicy. Jego zdaniem „trzeba namówić Unię Europejską na ogólnoeuropejski program mieszkaniowy”. - Jeśli UE dopłaca do infrastruktury, to dlaczego UE przy silnym, polskim rządzie ma nie wprowadzić zasady, by rozwiązać problem mieszkaniowy w Europie? – dodaje gość Bogdana Rymanowskiego. Czarzasty zaznacza, że „nie ma co oszczędzać na mieszkaniach, nie ma co oszczędzać na zdrowiu”, bo „po coś żyjemy!”.

Czarzasty: Do cholery, on jest komisarzem w tych sprawach!

Pytany o embargo na ukraińskie produkty, Włodzimierz Czarzasty uważa, że Komisja Europejska przedłuży jutro zakaz. - Rozmawiałem z Włodkiem Cimoszewiczem w tej sprawie – mówi polityk Lewicy. Dlaczego PiS zapowiada przedłużenie embarga, skoro ma to jutro zrobić KE? - Myślę, że może być tak, że ponieważ to zostanie przedłużone, to PiS wymyślił sobie: postawimy twarde warunki, że my sami podejmiemy decyzję, Unia przedłuży i PiS powie: zobaczcie, jacy byliśmy skuteczni – uważa Gość Radia ZET. Czarzasty dodaje również, że Janusz Wojciechowski – unijny komisarz ds. rolnictwa – jest „leniem patentowanym”. - To, co dzieje się w polskim rolnictwie, ze sprawami zboża i produktów z Ukrainy, to wszystko jest jego wina. PiS sprawnie usiłuje przykryć byłego działacza PSL i mówi: nie, on nie jest winny – mówi polityk i dodaje: - Do cholery, on jest komisarzem w tych sprawach!

Współprzewodniczący Lewicy o marszu PO: Myślę, że Tusk nas zaprosi. Jest rasowym, mądrym, inteligentnym, przystojnym liderem. Polki i Polacy chcą współdziałania, paktu sejmowego

Co Lewica zrobi z 1. października i marszem organizowanym przez Platformę Obywatelską? - Polacy marzą o tym, by 3-4 przywódców stanęło koło siebie na jednej scenie i powiedziało: jesteśmy gotowi do wzięcia odpowiedzialności za nasz kraj. Jesteśmy przygotowani do rządzenia po wyborach, możemy podpisać pakt sejmowy – odpowiada Włodzimierz Czarzasty, w internetowej części programu „Gość Radia ZET”. - Strona opozycja chce, do cholery, żeby wszyscy liderzy stanęli koło siebie, żeby nie buczeli, żeby nie byli na siebie obrażeni, żeby nie mieli much w nosie!– dodaje współprzewodniczący Lewicy. Polityk podkreśla jeszcze raz, że „Polacy i Polki oczekują, że przedstawiciele 3 sił na JEDNEJ scenie podadzą sobie rękę i powiedzą: prowadzimy Polskę do miejsca wiemy gdzie, będziemy współrządzili razem, podpisujemy pakt sejmowy”.

Włodzimierz Czarzasty dodaje jednak, że „gospodarzem 1. października będzie prezes Tusk”. - Myślę, że nas zaprosi – mówi polityk Lewicy. Czarzasty uważa, że „na imieniny trzeba być zaproszonym” i „to taka sytuacja, że tu nie ma much w nosie”. - Jest gospodarz. Donald Tusk jest rasowym, mądrym, inteligentnym, przystojnym [liderem – red.] – uważa Gość Radia ZET.

„Nie piję od 9 lat i dzięki temu mam trzeźwe poglądy”

Dlaczego opozycja nie odpowiada na apele Lewicy, dotyczące podpisania paktu sejmowego? - Chodzą słuchy, że może tego paktu nie ma, bo jest może jakieś oko puszczane w stronę Konfederacji przez kogoś – komentuje współprzewodniczący Czarzasty. - Pije pan do Jana Grabca? – dopytuje prowadzący. - Ja nie piję od 9 lat i dzięki temu mam trzeźwe poglądy – odpowiada polityk. Jego zdaniem wszyscy Polacy chcą współdziałania opozycji. - Nie wierzę w to, że nie staniemy wspólnie 1. października. Wierzę w mądrość wszystkich liderów opozycyjnych, których kocham, bardzo – mówi Gość Radia ZET.

„Władek Kosiniak z Hołownią gdzieś w krzakach byli w tym czasie”

Włodzimierz Czarzasty wspomina również marsz 4. czerwca, organizowanym przez PO. - Było dużo różnych zdań na temat organizacji. Ja występowałem z Robertem na jakimś samochodzie, Donald na scenie, Władek Kosiniak z Hołownią gdzieś w krzakach byli w tym czasie – opowiada polityk.

Pytany o Leszka Millera, Włodzimierz Czarzasty odpowiada, że były premier „marzy o dwóch osobach, które dobrze byłoby, gdyby zwróciły na niego uwagę”. - Żebym ja w sposób niegrzeczny odpowiedział na wszystkie jego słowa. Nigdy się to nie zdarzy Leszku. Druga osoba, żeby jego umizgi do PO zobaczył Tusk i żeby go wziął na listy do PE – mówi polityk.

Zniesienie podatku od spadku? - W ogóle nie będę komentował tego, co mówi i robi Konfederacja, bo mówi i robi codziennie inne rzeczy. Nie mam ochoty, nie mam smaku na to – odpowiada Czarzasty, pytany o pomysł Konfederacji. - Mam złą informację dla pana Mentzena: Twoim bracie marzeniem jest pewnie to, że jakby był wprowadzony jakiś rejestr gejów, żebyś zobaczył, ilu twoich kolegów jest w tym rejestrze. Nikt z Lewicy nie będzie wprowadzał historii, o których marzysz – mówi gość Bogdana Rymanowskiego.

RadioZET/MA