Zamknij

Gęsta mgła, opady deszczu i śniegu. Pogoda na sobotę

18.01.2020 08:22
Pogoda
fot. Pixabay.com

Wędrówka frontu z burzami, z temperaturą wyraźnie powyżej „zera”- tak zapowiada się pogoda na sobotę. Uważajmy na mgły w Małopolsce i Świętokrzyskiem – IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Widoczność o poranku może wynieść zaledwie 200 metrów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prognoza pogody na sobotę niespecjalnie różni się od tych w poprzednich dniach. Termometry pokażą dziś od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 5 st. C. na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Małopolsce i 7 st. C. na zachodnim Pomorzu, Wielkopolsce, po 8 st. C. na Dolnym Śląsku. Jak na środek stycznia - zdecydowanie powyżej średniej. 

Przelotne opady deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem spodziewane są na południowym zachodzie kraju. W niedzielę śnieg ma spaść na południowym-wschodzie.

Ostrzeżenia IMGW przed mgłą. Może marznąć

Obok porannych przymrozków wystąpią gęsty mgły. Ostrzeżenia przed mgłą obowiązują do sobotniego poranka, do godz. 9.

Zobacz także

W tych regionach kierowcy powinni zachować na drogach szczególną ostrożność. Według prognoz IMGW gęsta mgła może ograniczyć widoczność do 200 metrów. Na dodatek lokalnie mgła może marznąć, co spowoduje, że nawierzchnia dróg będzie śliska.

Na terenie Śląska i Małopolski mogą dziś pojawić się intensywne opady śniegu. Jeszcze więcej białego puchu ma spaść w górach, szacuje się przyrost od 10 do 20 centymetrów.

RadioZET.pl/PAP/Pogodynka/TvnMeteo