Zamknij

Pogoda długoterminowa. Synoptycy prognozują opady śniegu pod koniec listopada

25.11.2020 14:27
Zima
fot. Shutterstock

Prognoza pogody na ostatnie dni listopada zwiastuje zimową aurę - podaje TVN Meteo. W wielu regionach kraju spadnie śnieg, a temperatura w najcieplejszym momencie dnia nie przekroczy 0 stopni Celsjusza.

Pogoda długoterminowa na najbliższe dni ucieszy osoby oczekujące na pierwsze opady śniegu w Polsce. Przez większą część obecnego tygodnia pogoda jest kształtowana przez wyż Valentin. Dopiero w piątek prognozowana jest przebudowa pola barycznego. Polska dostanie się pod wpływ niżu, który sprowadzi nad nasz kraj ochłodzenie. 

Pogoda długoterminowa. Opady śniegu w najbliższych dniach

W czwartek nad Polską pojawi się więcej chmur. Na północnym zachodzie występować będą opady deszczu. Po nocy z przymrozkami na przeważającym obszarze kraju, w dzień temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni na Suwalszczyźnie do 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. 

W piątek 27 listopada nasuwający się niż oraz związany z nim chłodny front atmosferyczny spowodują pogorszenie pogody i ochłodzenie. W całym kraju przeważać będzie zachmurzenie duże i padać będzie deszcz. Noc będzie już nieco cieplejsza, bo temperatura spadnie minimalnie do 1 stopnia, jedynie w obszarach podgórskich do -2 stopni Celsjusza. Temperatura maksymalna w ciągu dnia prognozowana jest w przedziale od 3 do 9 stopni. Zwiększający się gradient ciśnienia spowoduje wzrost prędkości wiatru w całym kraju.

Zobacz także

W sobotę opady śniegu pojawią się na wschodzie Polski - informuje TVN Meteo. W pozostałej części kraju prognozowane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą od 2 stopni  na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Dolnym Śląsku. Z kolei w niedzielę 29 listopada przewiduje się opady śniegu w całej Polsce z wyjątkiem zachodnich regionów. Temperatura maksymalna nie przekroczy 4 stopni Celsjusza. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/TVN Meteo/IMGW