Zamknij

Słoneczny, ale chłodny piątek. Uspokoi się wiatr

18.09.2020 06:54
Słońce, chmury, pogoda na piątek
fot. Shutterstock

Nad Polską zderzają się strefy zimnego i chłodnego powietrza. W piątek przeważy do drugie – mimo słonecznej aury w całym kraju będzie chłodno. Temperatura nie przekroczy w najcieplejszych rejonach i porach dniach 20 stopni Celsjusza.

Pogoda na piątek. Jak podaje IMGW, Polska znajduje się w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku i Morza Północnego, ale nad kraj napływa też masa powietrza pochodzenia arktycznego.

Przełoży się to na odczuwalne dziś ciepło. Na wschodzie będzie najchłodniej, w „biegunie zimna”, czyli Suwałkach przewiduje się 16 st. C. jako najwyższą temperaturę. W pasie od Rzeszowa, przez Lubelszczyznę po Mazury będzie o stopień więcej.

Pogoda na piątek. Będzie słonecznie, ale chłodno

Najcieplej zapowiada się dziś dzień na Dolnym Śląsku, ziemi Lubuskiej i Wielkopolsce, gdzie termometry pokażą 20 stopni C. W całym kraju powinno być słonecznie, zachmurzenie będzie niewielkie lub umiarkowane.

Synoptycy wieszczą słaby lub umiarkowany wiatr, w odróżnieniu od wczorajszego dnia. Jednak na wschodzie i północy może osiągnąć w porywach do 50-60 kilometrów na godzinę.

RadioZET.pl/PAP/TVN Meteo