Zamknij

Ciepło i pochmurnie w sobotę. Na termometrach nawet 17 stopni C.

27.03.2021 09:25
IMGW: Pogoda 27 marca
fot. Shutterstock

Fala wiosennego ciepła nad Polską. Synoptyk IMGW zapowiada umiarkowane zachmurzenie z lokalnymi przejaśnieniami. Na Śląsku Opolskim i na Mazowszu termometry pokażą nawet 17 stopni Celsjusza.

IMGW prognozuje ciepłą, wiosenną sobotę. Z informacji Instytutu wynika, że w ciągu dnia w przeważającej części kraju zapowiada się zachmurzenie umiarkowane. Będą jednak występowały przejaśnienia.

"Z chmur, które pojawią się na niebie, będziemy obserwowali przelotne opady deszczu, a w górach nawet deszczu ze śniegiem i wysoko w górach samego śniegu" - powiedział PAP synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

Fala ciepła nad Polską. IMGW: Są alerty przed wiatrem, możliwe burze

Synoptyk Instytutu dodał, że na zachodzie i w centrum możliwe są burze, choć - jak zaznaczył - ich prawdopodobieństwo jest niskie. Instytut wydał o poranku również alerty przed silnym wiatrem dla zachodnich regionów Polski.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla czterech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i kilku zachodnich powiatów wielkopolskiego. Najsilniejsze porywy wiatru mogą wystąpić na Pomorzu - według prognoz od Słupska po Elbląg może wiać do 85 km/h.

Temperatura maksymalna w sobotę wyniesie od 9 st. C na Wybrzeżu Zachodnim przez ok. 14 st. C na przeważającym obszarze kraju, po aż 17 st. C będzie na Śląsku Opolskim i lokalnie na Mazowszu.

RadioZET.pl/IMGW