Nawet kilkanaście stopni na termometrach. Uwaga, będzie wiało

16.03.2020 07:04
Pogoda w poniedziałek 16 marca. Nawet 14 stopni na termometrach
fot. PAP/Wojtek Jargiło

Pogoda w poniedziałek może nas pozytywnie zaskoczyć. Noc była chłodna, a miejscami wręcz mroźna, ale w ciągu dnia temperatura może podskoczyć nawet do 14 stopni Celsjusza. W niemal całym kraju będzie słonecznie, ale wietrznie.

W poniedziałek o poranku w 11 województwach obowiązują jeszcze ostrzeżenia przed przymrozkami. O godzinie 6 w Warszawie na termometrach były 2 stopnie poniżej zera. W ciągu dnia temperatura będzie jednak stopniowo rosła.

Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 6 do 14 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, a najcieplej na Dolnym Śląsku.

pogoda

Rano na ogół będzie słonecznie, ale w ciągu dnia chmur będzie przybywać. Chmury mogą pojawić się przede wszystkim na północy kraju. Na Pomorzu może spaść deszcz. 

Niestety w poniedziałek powieje silny wiatr, który w górach będzie rozpędzał się w porywach nawet do 100 kilometrów na godzinę, na północy Polski - do 55 kilometrów na godzinę.

W czasie pandemii koronawirusa zachęcamy do pozostania w domach. Nie warto jednak całkowicie rezygnować ze spacerów i dotleniania się. Wychodząc z domu, pamiętaj o zachowaniu ostrożności i unikaniu dużych skupisk ludzi.

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW