Zamknij

Pogoda. Upał i nawałnice wracają do Polski. Alert dla 13 województw

02.07.2020 07:01
Burza
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Pogoda na dziś - czwartek 2 lipca. Temperatura wzrośnie do 18-28 stopni. Wiatr z kierunków zachodnich i południowych, umiarkowany w czasie burz silniejszy. Opady deszczu i gradu pojawią się na południu i wschodzie Polski. IMGW w prognozie ostrzeżeń wydał alerty pierwszego stopnia dla 13 województw. 

Pogoda w czwartek 2 lipca jest kształtowana przez płytki niż znad Bałtyku z chłodnym frontem atmosferycznym. Przemieszcza się on wolno z od centrum na południowy wschód kraju. Polska pozostaje w ciepłej masie powietrza polarnego morskiego. Tylko nad północno-zachodnie krańce napływa chłodniejsze powietrze polarno- morskie.

Pogoda na dziś - czwartek 2 lipca. Temperatura wzrośnie do blisko 30 stopni 

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami na pólnocnym zachodzie kraju przelotne opady deszczu, na pozostałym obszarze, także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 20-24 stopni na północnym zachodzie, około 25-27 stopni w centrum, do 27-28 stopni Celsjusza na południowym wschodzie. Na Podhalu nieco chłodniej - około 24 stopni. Wiatr umiarkowany, na północnym zachodzie kraju zachodni, w pozostałej części kraju południowo zachodni, okresami porywisty. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h.

Zobacz także

Gdzie jest burza 2 lipca? Mapa burzowa Polski 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie ostrzeżeń wydał alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla niemal całej Polski. Ostrzeżenia IMGW nie obowiązują jedynie w województwach:

  • pomorskim,
  • zachodniopomorskim,
  • lubuskim. 
pogoda

IMGW zaleca przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Radzi też, aby dostosować swoje plany do warunków pogodowych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/IMGW/PAP