Zamknij

Przymrozki i nawet 20 cm śniegu. IMGW wydaje ostrzeżenia dla 11 województw

20.03.2020 18:19
pogoda
fot. ventusky.com

Pogoda w piątek wieczorem zacznie się psuć. Zrobi się chłodniej, a nawet mroźnie. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dla północy Polski, a przed intensywnymi opadami śniegu dla południa. Miejscami może spaść nawet 20 cm śniegu.

Pogoda da nam się jeszcze we znaki. Do Polski płynie arktyczne powietrze znad Skandynawii i Rosji. W piątek wieczorem, w nocy z piątku na sobotę, a także w ciągu dnia w sobotę czeka nas szereg pogodowych zagrożeń. W części kraju temperatura pójdzie mocno w dół, a gdzieniegdzie prognozowane są intensywne opady śniegu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Alerty dotyczą przymrozków w województwach:

  • pomorskim
  • części zachodniopomorskiego
  • części wielkopolskiego
  • części kujawsko-pomorskiego
  • części warmińsko-mazurskiego
  • części podlaskiego
screenshot-www.pogodynka.pl-2020.03.20-18_05_36
fot. IMGW

Tam temperatura spadnie do -1 st. Celsjusza i -4 st. przy gruncie. Ostrzeżenia obowiązują do soboty do godzin porannych. Nie oznacza to jednak, że w ciągu dnia będzie o wiele cieplej. Temperatura nie przekroczy w sobotę 4-5 kresek powyżej zera.

Na południu nawet 20 cm śniegu

Co więcej, we wszystkich województwach na południu Polski, w powiatach graniczących z Czechami i Słowacją, trzeba spodziewać się opadów śniegu, które miejscami mogą być intensywne. Może spaść nawet 20 centymetrów śniegu.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW