Zamknij

Pogoda. Zima 2021/2022 będzie mroźna i śnieżna. Nowa prognoza zaskakuje

28.10.2021 20:42

Nadchodząca zima 2021/22 zaskoczy nas tym, że będzie nieco chłodniejsza niż w ubiegłych latach – mówi Radiu ZET Grzegorz Walijewski, rzecznik IMGW. Zgodnie z prognozami synoptyków niewykluczone są też śnieżyce i intensywne opady śniegu. 

Śnieżyca
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Pogoda lubi nas często zaskakiwać. Tak będzie też w przypadku zbliżającej się zimy – zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Długoterminowa prognoza pogody na zimę nie ucieszy osób, które nie przepadają za niskimi temperaturami.

Pogoda. Zima będzie mroźna i śnieżna

Zima w ostatnich latach przyzwyczaiła nas do małej ilości śniegu i krótkotrwałych mrozów. Czy w tym roku będzie podobnie? Synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski w rozmowie z Radiem ZET ostrzega: nadchodzi mroźna i śnieżna zima. Temperatury spadną poniżej normy. 

– Zima może być zaskoczeniem. Śnieg, który się pojawi, będzie się utrzymywał przez dłuższy okres czasu – mówi i dodaje, że dla meteorologów i hydrologów to dobra wiadomość, bo gdy jest śnieg, to są wiosenne roztopy, a dzięki nim mamy mniejszy problem z suszą. Z prognozy IMGW wynika, że chłodniej będzie przede wszystkim w południowych województwach. Ma to dotyczyć szczególnie stycznia. 

RadioZET.pl/IMGW