Silny wiatr na zachodzie, popada też deszcz - pogoda na piątek

13.03.2020 06:49
Wiatr pogoda
fot. Shutterstock

Kontynuacja opadów na północy i w centrum kraju, do tego wciąż silny wiatr i nieznaczny spadek temperatur – tak zapowiada się pogoda na piątek, 13 marca.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Polska pozostaje w strefie opadów deszczu i silnego wiatru. Popada dziś w na północy i w centrum kraju. W kierunku południa deszcz sięgnie linii wyznaczanej przez woj. lubuskie, ziemię łódzką i Mazowsze.

Zobacz także

Na północy będzie nieco chłodniej, w najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 7 st. C. na Podlasiu i Pomorzu Zachodnim po 9 st. C. na Mazowszu, Pomorzu czy Dolnym Śląsku. Najcieplej będzie wciąż na Podkarpaciu – dziś synoptycy przewidują tam 11 kresek powyżej „zera”.

Żółte alerty "wiatrowe". Dla 5 województw, spokojniej nad Bałtykiem

Inaczej wygląda dziś mapa wiatru. IMGW zapowiada ostrzeżenia przed silnym wiatrem w Polsce zachodniej i centralnej. Alerty pierwszego stopnia mają obowiązywać już od godz. 11 (gdzieniegdzie od 13,14) w pięciu województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim i łódzkim. Nieco uspokoiło się przez noc nad Bałtykiem, gdzie obowiązywał drugi stopień ostrzeżeń (przed sztormem). Wskutek wichur wczoraj zginęła jedna osoba. Zagrożenie potrwa do popołudnia lub wieczora (godz. 16-20).

RadioZET.pl/TVN Meteo/IMGW