Zamknij

Załamanie pogody. Wydano alerty przed opadami krupy śnieżnej i lodowej

07.09.2020 13:12
opady gradu
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Burze i ulewne deszcze, a nawet krupa śnieżna – tego można spodziewać się w Polsce w najbliższych godzinach. Synoptycy ostrzegają, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenia dla części kraju. 

Pogoda w poniedziałek miejscami może zrobić się nieprzyjemna. W ciągu dnia możliwe są burze z intensywnym deszczem, a nawet krupą śnieżną. Najbardziej dynamiczną pogodę synoptycy prognozują na Pomorzu. Tam może spaść do 20 litrów deszczu na metr kwadratowy. 

Ulewom będą towarzyszyć silne porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Co więcej, miejscami możliwa jest też krupa śnieżna lub lodowa.

Mokro będzie też na południowym wschodzie kraju (woj. podkarpackie, częściowo lubelskie, małopolskie, śląskie). Tam można spodziewać się nawet 35 litrów wody na metr kwadratowy.

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW w poniedziałek

W związku z prognozami synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu w województwach podkarpackim i lubelskim. Żółty alert obowiązuje też na Pomorzu, ale tam głównym zagrożeniem mają być gwałtowne burze. Alert przestanie obowiązywać o godz. 19.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP