Obserwuj w Google News

"Bomba ciepła" zmierza do Polski. Fala gorąca sprowadzi groźne zjawiska

2 min. czytania
18.05.2023 11:56
Zareaguj Reakcja

W nadchodzący weekend (20-21 maja) do Polski dotrze potężna fala ciepła. Temperatura sięgnie nawet 25 stopni Celsjusza. To jednak nie koniec. Jak zadeklarował w programie "Newsroom" WP rzecznik IMGW-PIB Grzegorz Walijewski, po weekendzie będzie jeszcze cieplej.

bomba ciepła idzie do Polski
fot. Wxcharts.com

Wszystko wskazuje na to, że ostatnie chłodne dni odchodzą w zapomnienie. Najnowsze prognozy pogody potwierdzają, że od weekendu rozpocznie się w Polsce znaczące ocieplenie. Synoptycy mówią nawet o "bombie ciepła", która "eksploduje" już w sobotę 20 maja. Potrzebujemy jednak jeszcze odrobinę cierpliwości.

Redakcja poleca

"Bomba ciepła" zmierza do Polski. Od weekendu duże ocieplenie

Jak podaje  IMGW, w piątek nad Polską znajdzie się kolejny front atmosferyczny. Będzie przeważać zachmurzenie duże z przelotnym deszczem. Temperatura maksymalna najniższa w pasie w strefie frontu od Zatoki Gdańskiej po Śląsk, od około 10 stopni C, najcieplej na krańcach wschodnich, do 18 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

Oglądaj

Rzecznik IMGW-PIB Grzegorz Walijewski mówił w programie "Newsroom" WP, że nadchodzący weekend (20-21 maja) będzie najcieplejszym w całym miesiącu. To będzie duża zmiana, bo w ostatnich dniach towarzyszył nam spadek temperatury i obfite opady deszczu.

"Bomba ciepła" dotrze do nas 20 maja. Od zachodu będziemy wkraczać w bardziej wyżowy układ. W związku z tym zacznie nam się przejaśniać. W weekend będzie zdecydowanie więcej słońca. - To będzie powyżej 20, a miejscami nawet 25 st. C. - ocenił Walijewski.

- Mało tego, po weekendzie będzie nawet 28 st. C. Ale zawsze musi być jakiś minus. Z ciepłym powietrzem dotrze do nas wilgotne i czekają nas spore burze - pierwsze już w niedzielę - zadeklarował synoptyk. Z modeli synoptycznych wynika, że cały przyszły tydzień będzie ciepły, a temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza będą obecne praktycznie w całej Polsce.

RadioZET.pl/ Wirtualna Polska/ IMGW