Obserwuj w Google News

IMGW bije na alarm: "ekstremalne zagrożenie". Czarne i czerwone alerty

1 min. czytania
01.06.2023 14:16
Zareaguj Reakcja

IMGW wydał ostrzeżenie o "ekstremalnym zagrożeniu" związanym z pożarami w lasach w czwartek i piątek. Alert dotyczy większości województw w Polsce.

imgw bije na alarm
fot. IMGW

IMGW alarmuje, że 1 i 2 czerwca możliwe jest "ekstremalne zagrożenie" związane z pożarami lasów. Na opublikowanych mapach większość województw jest w kolorze czarnym oraz czerwonym. Oznacza to ekstremalne i bardzo wysokie zagrożenie lasów pożarami.

W czwartek najwyższe poziomy zagrożenia występują w pasie od Zachodniopomorskiego, Lubuskiego przez centrum kraju, aż do wschodu. Jedynie na południu Polski zagrożenie pożarowe jest średnie. Jednak gorsze prognozy są na piątek. Średnie zagrożenie pożarami lasów jest przewidywane jedynie w górach.

W ostatnich dniach, czyli od 27 do 31 maja strażacy wyjeżdżali do 40 - 60 pożarów w lasach dziennie. Rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski poinformował, że od początku roku odnotowano już 1 tys. 413 pożarów lasów, najwięcej w maju – ponad 1 tys. W analogicznym czasie 2022 roku miało miejsce 3 tys. 690 pożarów w lasach.

Redakcja poleca

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ IMGW/ Wojciech Kamiński (PAP)