Pogoda. Wyż Hazal przyniesie arktyczny chłód. Mróz do -12 stopni w Polsce

27.02.2023 07:34

Pogodę od poniedziałku 27 lutego kształtować będzie wyż Hazal. Synoptycy zapowiadają chłodne dni i mroźne noce. – Do końca tygodnia nie za bardzo można liczyć na znaczący wzrost temperatur – przekazał Michał Ogrodnik z Centralnego Biura Prognoz IMGW.

Mapa pogodowa
fot. wxcharts.com

Pogoda na przełomie lutego i marca będzie mroźna. Jak poinformował Michał Ogrodnik z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na początku tygodnia do Polski zawita wyż Hazal. Z północy będzie napływało chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda. Wyż Hazal sprowadził arktyczny chłód

W poniedziałek 27 lutego w Polsce prognozowane jest duże zachmurzenie. Słońce może wyjść miejscami w zachodniej połowie kraju. Lokalnie będzie padał śnieg, jednak będą to opady bardzo słabe, wprost symboliczne. Jedynie w wyższych partiach Karpat może spaść około 3-4 cm śniegu.

– Temperatura maksymalna wyniesie od minus 2 stopni Celsjusza na wschodzie, około 1–2 w centrum, do 3-4 stopni na zachodzie. W górach będzie chłodniej: na Podhalu minus 4, w Kotlinach Sudeckich minus 1 – powiedział Michał Ogrodnik.

Temperatura spadnie nawet do minus 12 na Podhalu, minus 8-10 na północy, minus 6-8 w centrum, minus 5-6 na południu i minus 4-5 na zachodzie Polski. Synoptycy ostrzegają: przy słabym wietrze z północy możliwe są mgły, szczególnie w północnej połowie kraju, ograniczające widzialność do 300 metrów.

RadioZET.pl/IMGW/PAP