14-latka uderzona na ulicy siekierą w głowę. Są zarzuty dla sprawcy

Redakcja
06.10.2017 17:42
14-latka uderzona na ulicy siekierą w głowę. Są zarzuty dla sprawcy
fot. Pixabay

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał Bogdan D., który uderzył 14-latkę obuchem siekiery w głowę – poinformowała w piątek prokuratura w Koszalinie. Oskarżonemu grozi teraz kara nie krótsza, niż 8 lat więzienia, jednak ten nie przyznaje się do winy, mówiąc, że uderzał ręką, a nie siekierą.

Zagłosuj

Czy zaostrzenie kar zmniejszyłoby liczbę przestępstw?

Liczba głosów:

34-latek został zatrzymany kilka godzin po tym, jak zaatakował nastolatkę na jednej z ulic w Karlinie. W piątek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Jak informuje prokuratura, mężczyzna nie przyznał się do winy.

Atak na 14-latkę

Reporterzy Fakt24 dotarli do kobiety, która była świadkiem zdarzenia. – To było straszne, we wtorek około godziny 20 usłyszałam pod sklepem straszny krzyk. Zanim wyszłam zza lady, do sklepu wpadła pani Joanna razem z córką, która strasznie płakała i trzymała się za skroń. Trzęsąca się z przerażenia mama dziewczynki powiedziała, że to Bogdan D. obuchem siekiery uderzył od tyłu Angelikę w głowę i uciekł – relacjonowała Pani Katarzyna.

Oskarżony: to przez pomyłkę

Oskarżony powiedział, że omyłkowo zaatakował dziewczynkę i nie przy użyciu siekiery, tylko ręką. D. zeznał, że zrobił to, bo wziął czternastolatkę za znajomą koleżanki, która miała go wcześniej pomawiać – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski.

Grozi mu dożywocie

34-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, gdzie poczeka na rozprawę przed sądem. Mężczyzna przyznał, że przed samym atakiem pił alkohol i zażył amfetaminę. Na szczęście 14-latce nie stało się nic poważnego i jej życiu i zdrowiu nic nie zagraża.

Zobacz także

Popierasz zakaz handlu w niedzielę? Weź udział w dyskusji w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/PAP/Fakt24.pl/strz