Zamknij

Abp Jędraszewski na mszy o "bożku seksie": 4-letnie dzieci są instruowane

19.06.2020 14:44

W czwartek na Wawelu odprawiono mszę świętą z okazji 71. urodzin Lecha Kaczyńskiego. Liturgii przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski mówił o "bożku seksie", "ideologii gender" oraz LGBT, które odbierają polskość. 

Marek Jędraszewski
fot. Damian Klamka/East News

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w homilii wygłoszonej w katedrze wawelskiej przytoczył fragment przemówienia Lecha Kaczyńskiego, które miał on wygłosić w Smoleńsku podczas uroczystości w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej.

Ukrywanie prawdy o Katyniu, efekt decyzji tych, którzy do zbrodni doprowadzili stało się jednym z fundamentów polityki komunistów w powojennej Polsce, założycielskim kłamstwem PRL-u; był czas, kiedy za pamięć i prawdę o Katyniu płaciło się wysoką cenę

- cytował arcybiskup.

Abp Jędraszewski na Wawelu o "bożku seksie" i "ideologii gender"

Według abp Jędraszewskiego "dzisiaj Polska świadomość i tożsamość budowana na chrześcijańskiej tradycji są w inny już sposób, ale wyrastający z tych samych marksistowskich korzeni zagrożone".

Dzisiaj próbuje nam odebrać się polskość poprzez nową ateistyczną ideologię, która odrzuca Boga, ojczyznę, naród i godność osoby ludzkiej opartą na wierze w Boga Ojca i która wszystko pragnie budować na bożku seksie

- wskazał. Zdaniem arcybiskupa "temu bożkowi mają oddawać hołd już czteroletnie dzieci, odpowiednio instruowane w przedszkolach".

Zobacz także

Przez nietolerancję, agresywne ataki, prowokacje ze strony zwolenników ideologii gender i LGBT próbuje się nam odebrać naszą polską od 1050 ponad lat chrześcijańską ziemię

- podkreślił. - I dlatego głośne wołanie w kierunku ducha narodu jakie się rozlega obecnie, jakie się musi się spotęgować - dodał. 

W czwartkowej uroczystości na Wawelu oprócz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego brali udział m.in. europosłowie Beata Szydło i Joachim Brudziński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, marszałek Sejmu Elżbieta Witek i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister kultury Piotr Gliński, szef MON Mariusz Błaszczak oraz córka zmarłej pary prezydenckiej Marta Kaczyńska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP