Zamknij

Dziki goniły przechodnia w mieście. Mężczyzna ratował się ucieczką

30.12.2019 20:28
Atak dzików w Zawierciu
fot. Spotted Zawiercie

Atak dzików w Zawierciu. Zwierzęta zaatakowały przypadkowego przechodnia na jednej z ulic miasta. Mężczyzna musiał ratować się ucieczką. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia na ulicy Brata Alberta w Zawierciu doszło w poniedziałek, 30 stycznia. Niecodzienna sytuacja została zarejestrowana przez jednego z kierowców. Nagranie opublikowano na Facebookowym profilu ''Spotted Zawiercie''. Na krótkim filmie widać stado dzików, które zbliża się do idącego chodnikiem mężczyzny. Przerażony przechodzień wbiega na ulicę i przebiega na drugą stronę jezdni. Za mężczyzną wciąż podążają dziki. 

Nadkom. Andrzej Świeboda z KPP w Zawierciu poinformował, że funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu i udali się na ulicę Brata Alberta. Policja nie otrzymała informacji o osobach poszkodowanych. 

Ostatecznie stado dzików zostało zlokalizowane na ulicy Szczęśliwej w Zawierciu. Na miejscu pojawiła się Straż Miejska, Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM w Zawierciu oraz Policja. Urząd Miasta wydał specjalne oświadczenie. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Facebook/Dziennik Zachodni