Zamknij

Atak nożownika w Orlenie. Ochroniarz zakładu ciężko ranny. "Sprawca był w kamizelce taktycznej"

07.06.2022 08:08

Atak nożownika przed bramą wjazdową do zakładów Orlen w Płocku (woj. mazowieckie). Sprawca we wtorkowy poranek ranił ochroniarza, który trafił do szpitala. Jego stan jest ciężki. 

Atak nożownika w Orlenie
fot. MAREK BEREZOWSKI/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Orlen i policja w Płocku potwierdziły atak nożownika przed bramą zakładu. "Ze wstępnych, jeszcze nieoficjalnych informacji wynika, że przed bramę nr 2 podjechał przed godz. 5 rano samochód dostawczy, z którego wysiadł mężczyzna w kamizelce taktycznej. Podszedł do niego pracownik ochrony, wówczas mężczyzna zaatakował go nożem" - podał serwis Petronews.pl. 

Sprawcą miał być 42-latek, który "zachowywał się irracjonalnie". Mężczyzna został zatrzymany przez innych ochroniarzy.

Atak nożownika w Orlenie

PKN Orlen opublikował komunikat w sprawie wtorkowego ataku. "Potwierdzamy, że dzisiaj w godzinach porannych doszło do incydentu, w wyniku którego ranny został pracownik ORLEN Ochrony. Poszkodowanemu niezwłocznie udzielono pomocy, służby koncernu zadziałały zgodnie z procedurami. Do zdarzenia doszło poza terenem Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku" - poinformowano.

"Obecnie odpowiednie organy ścigania prowadzą działania wyjaśniające. PKN ORLEN jest w kontakcie z rodziną poszkodowanego pracownika ORLEN Ochrony” - dodano w oświadczeniu. Śledztwo w sprawie ataku nożownika będzie prowadzić policja pod nadzorem prokuratora.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Petronews.pl