Zamknij

Macierewicz: Ojciec Rydzyk poręczył za Bartłomieja M.

Redakcja
29.01.2019 21:53
East News
fot. J.Piski/Reporter

B. rzecznik MON Bartłomiej M. oraz były poseł PiS Mariusz Antoni K. usłyszeli we wtorek w Prokuraturze Okręgowej w Tarnobrzegu zarzuty. Antoni Macierewicz na antenie Telewizji Republika skomentował działania śledczych. Wspomniał również o ojcu Rydzyku. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

- Wiele osób mówiło mi, że zna Bartłomieja M. i trudno im wyobrazić sobie, aby był on nieuczciwy. Rozmawiałem w tej sprawie m. in. z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, który za niego poręczył – mówił TV Republika były szef MON Antoni Macierewicz.

Zarzuty dla Bartłomieja M.

Bartłomiejowi M. oraz Mariuszowi Antoniemu K. zarzucono "powoływanie się wspólnie i w porozumieniu na wpływy w instytucji państwowej i podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł".

Ponadto Bartłomiej M. i była pracownica MON Agnieszka M. usłyszeli zarzuty przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę spółki PGZ w związku z zawartą przez nią umową szkoleniową. "Tym samym doprowadzili do wyrządzenia spółce szkody w wysokości 491 964 zł" - poinformowano po południu w komunikacie prokuratury.

Zobacz także

We wtorek wieczorem w Prokuraturze Okręgowej w Tarnobrzegu (Podkarpackie) zakończyły się przesłuchania b. rzecznika MON Bartłomieja M. oraz b. posła Mariusza Antoniego K. Prokuratura będzie wnioskowała o areszt dla obu zatrzymanych.

RadioZET.pl/Telewizja Republika/PAP/DG