Zamknij

Twierdzi, że CBA tuszowało skandal z politykiem PiS. Były agent ma kłopoty

03.04.2019 21:30
Twierdzi, że CBA tuszowało skandal z politykiem PiS. Były agent ma kłopoty
fot. archiwum RadioZET.pl

CBA złożyło w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstw przez byłego agenta Wojciecha J. Wcześniej o sprawie Wojciecha J. informowało Radio ZET. Według niego, w CBA zatuszowano sprawę skandalu obyczajowego z udziałem prominentnego polityka PiS z Podkarpacia. Dziś podważa się jego kompetencje 

Zawiadomienia o popełnieniu przestępstw przez byłego agenta CBA zostały złożone w środę - potwierdził to w rozmowie z PAP rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Według nieoficjalnych informacji zawiadomienia miały trafić do Prokuratury Regionalnej w Warszawie i mają nadaną klauzulę tajności.

CBA tuszowało skandal z politykiem PiS? O kogo chodzi?

To Radio ZET podało w zeszłym tygodniu, że do prokuratora generalnego, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i premiera Mateusza Morawieckiego wpłynęło zawiadomienie dotyczące przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez szefa CBA Ernesta Bejdę. Miał je złożyć prawnik byłego agenta CBA Wojciecha J., który twierdzi, że w Biurze zatuszowano skandal obyczajowy z udziałem ważnego polityka PiS z Podkarpacia.

Zobacz także

O zawiadomieniu napisał w tygodniku "NIE" w artykule "Nieletnia laska marszałkowska" polityk SLD Andrzej Rozenek, który stwierdził, że chodzi o marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Jak napisał, z doniesienia byłego agenta CBA wynika, że "wszedł w posiadanie nagrania wideo, na którym marszałek Kuchciński obcuje płciowo z nieletnią prostytutką pochodzenia ukraińskiego"

Dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka poinformował, że w związku z publikacją tygodnika, w poniedziałek szefowa Kancelarii Sejmu złożyła zawiadomienie do Prokuratury Krajowej o możliwości popełnienia przestępstwa. Zawiadomienia dotyczą znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz zniesławienia. Ponadto wydawca tytułu otrzymał wezwanie przedsądowe z żądaniem publikacji przeprosin oraz wpłaty zadośćuczynienia w wysokości 15 tys. zł na rzecz Caritas Polska.

Zobacz także

Afera podkarpacka

W poniedziałek posłowie PO-KO zapowiedzieli na konferencji prasowej w Sejmie złożenie wniosku do marszałka Kuchcińskiego o rozszerzenie porządku najbliższego posiedzenia Sejmu (3-4 kwietnia) o informację koordynatora ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego na temat działań, jakie podejmowało CBA w sprawie "afery podkarpackiej".

Politycy PO-KO podkreślili również, że oczekują, że w tej sprawie głos zabierze sam marszałek Kuchciński. "Powaga Sejmu RP tego wymaga" - oświadczyli.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP