Zamknij

Fale Bałtyku porwały trójkę dzieci. Odnaleziono tylko jedno [WIDEO]

Redakcja
14.08.2018 17:10
Darłówek. Poszukiwania dwójki dzieci, które kąpały się w Bałtyku
fot. Paweł Breszka/Facebook

W Darłówku Zachodnim podczas kąpieli w morzu zaginęła trójka dzieci. Ratownikom udało się odnaleźć 14-letniego chłopca, który helikopterem został przetransportowany do szpitala. Nadal poszukiwany jest 11- i 13-latek. We wtorek popołudniu przerwano poszukiwania.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał "Głos Koszaliński", służby pierwsze informacje o zaginionych dzieciach otrzymały we wtorek po godz. 15.

Zobacz także

- Trwa akcja poszukiwawcza dwójki dzieci w wieku 11 i 13 lat. Do tej pory z morza wydobyto 14-letniego chłopca, który był reanimowany. Chłopiec został już przetransportowany do szpitala. Na razie nie wiadomo jaki jest jego stan zdrowia - relacjonowała sierż. Agnieszka Łukaszek, rzecznik prasowy policji w Sławnie, cytowana przez gazetę.

Zobacz także

Ranny 14-latek miał zostać przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Według Rafała Goecka, rzecznika prasowego Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa cytowanego przez Polskie Radio Koszalin, w akcję ratowania chłopca zaangażowali się plażowicze.

- Utworzyli tak zwany łańcuch. To grupa osób połączonych rękami ze sobą, weszli do wody i poszukują dzieci - wyjaśniał. Dodał, że zaginiona dwójka dzieci jest rodzeństwem, które wraz z rodzicami przyjechało nad morze z Wielkopolski.

Lokalna rozgłośnia podała, że na niestrzeżonej plaży dzieci kąpały się pod opieką matki. W pewnej chwili kobieta podeszła do dziecka na plaży. W tej chwili rodzeństwo zniknęło pod wodą. Według nieoficjalnych informacji dzieci miały zejść z falochronu do wody.

- Przerwano akcję poszukiwawczą dwojga dzieci bez ich odnalezienia - powiedział we wtorek kierownik Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie Łukasz Kamiński. Dodał, że warunki na morzu są zbyt trudne i nurkowie nie byli w stanie prowadzić poszukiwań.

Zobacz także

RadioZET.pl/Głos Koszaliński/Polskie Radio Koszalin/PTD