Zamknij

Nie żyje znana dziennikarka Ewa Maziarska

Redakcja
11.02.2019 11:22
Nie żyje znana dziennikarka Ewa Maziarska
fot. Avanta/shutterstock

Odeszła Ewa Maziarska – dziennikarka „Gazety Wyborczej” oraz malarka. Zmarła w niedzielę, o godzinie 18.00. O jej śmierci poinformował syn – Wojciech Maziarski, publicysta, również związany z „Gazetą Wyborczą”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Dziś o 18.00 odeszła moja Mama. Niektórzy z Was znali ją osobiście, wielu znało jej rysunki do Czytanek. Wkrótce wrzucę tu trochę innych jej prac” – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Zobacz także

Utalentowana dziennikarka była również malarką. W mediach pracowała od lat 70. W latach 80. pisała do prasy podziemnej, później związała się z „Wyborczą”.

Dziennikarka i artystka

Ewa Maziarska po przejściu na emeryturę współtworzyła między innymi serwis Studioopinii.pl – tam publikowała swoje felietony oraz prace rysownicze. Jej rysunki pojawiły się także w publikacjach Wojciecha Maziarskiego: „Czytanki o dobrej zmianie” i „Nowe czytanki o dobrej zmianie” – podaje portal wirtualnemedia.pl.

Zobacz także

W biogramie Ewy Maziarskiej zamieszczonym na stronie podkreślono, że dołączyła do zespołu Studioopinii.pl w 2016 roku. Jak sama napisała, od początku wiązała swoją przyszłość ze sztuką, jednak jej zawodowa droga potoczyła się nieco inaczej.

Zobacz także

„Miałam zostać artystką.  Jednak studia w Akademii Sztuk Pięknych zamieniłam niegdyś na filologię polską. W rezultacie zamiast sztuce, całe zawodowe życie poświęciłam pracy w kolejnych redakcjach.  Na emeryturę odeszłam z Gazety Wyborczej” – napisała utalentowana autorka tekstów i rysunków.

„Nasza przyjaciółka, autorka doskonałych tekstów i świetnych rysunków, znakomita malarka – zmarła 10 lutego po długiej i ciężkiej chorobie, w której wykazała ogromny hart ducha. Będzie nam brakowało jej ciepła i poczucia humoru” – napisano na stronie Studioopinii.pl.

RadioZET/wirtualnemedia.pl/Facebook/Studioopinii.pl/JZ