Zamknij

Giertych nazwał dziennikarzy „grupą przestępczą”. Jest wyrok sądu

Redakcja
10.04.2018 12:20
Roman Giertych
fot. East News

Roman Giertych nazwał w 2014 r. tygodnik „Wprost” „szmatławą gazetą”, a jego dziennikarzy „grupą przestępczą”. Dwa lata później sąd stwierdził, że była to uprawniona krytyka. W poniedziałek 9 kwietnia br. sąd apelacyjny był innego zdania.

Zagłosuj

Określ swój stosunek do Romana Giertycha...

Liczba głosów:

W lipcu 2014 roku Roman Giertych obraził tygodnik „Wprost” i jego dziennikarzy. Do sądu trafił pozew, jednak uznano wtedy, że użycie zwrotów „szmatława gazeta” i „grupa przestępcza” przez mecenasa stanowi uprawnioną krytykę i mieści się w zakresie swobody wyrażania opinii. Wydawca „Wprost” został zmuszony do oddania Giertychowi 2,5 tys. złotych kosztów procesowych.

Giertych obraził „Wprost”

W poniedziałek 9 kwietnia br. sąd apelacyjny stwierdził, że wydawca „Wprost” ma rację i mecenas musi go przeprosić. Oto narzucona przez sąd treść przeprosin:

„Wykonując wyrok sądu przepraszam Agencję Wydawniczo – Reklamową „Wprost” Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie za wygłoszenie w rozmowie z Dominiką Wielowieyską w programie „Poranek Radia” na antenie Tok FM dnia 7 lipca 2014 r. nieuzasadnionych ocen dotyczących działalności tygodnika „Wprost” i dziennikarzy pracujących w Agencji Wydawniczo – Reklamowej „Wprost” Sp. z o.o. naruszających renomę tej spółki. Roman Giertych”.

W uzasadnieniu ustnym podano, że wypowiedzi Romana Giertycha były „nieuprawnione, a ponadto obrażające, wulgarne i zniesławiające”.

Zobacz także

RadioZET.pl/WirtualneMedia.pl/rp.pl/strz