Zamknij

Gwałcił 9-letnią Sarę i więził ją w wersalce. To znajomy jej mamy

22.01.2020 12:21
Gorzów Wlkp. Gwałcił 9-letnią Sarę i więził ją w wersalce
fot. shutterstock.com, zdjecie ilustracyjne

9-letnia Sara z Gorzowa Wielkopolskiego była kneblowana, więziona i gwałcona. Dziewczynkę znaleziono zamkniętą w wersalce w mieszkaniu wynajmowanym przez 25-letniego znajomego jej mamy.

Sprawa dotyczy wydarzeń z maja ubiegłego roku. W Gorzowie Wlkp. w mieszkaniu wynajmowanym przez 25-letniego Mariusza K. policjanci znaleźli 9-letnią dziewczynkę. Sara była skrępowana, zakneblowana i schowana w pojemniku na pościel wersalki.

Jak się okazało, dzień wcześniej jej matka przekazała dziewczynkę pod opiekę właśnie Mariuszowi K., swojemu znajomemu. On sam twierdził, że Sara podczas spaceru mu uciekła.

W te tłumaczenia nie uwierzył 14-letni brat dziewczynki i wraz ze starszym kolegą poszli do mieszkania wynajmowanego przez mężczyznę na gorzowskim Zawarciu. Nikt im nie otworzył, ale chłopcy usłyszeli dochodzące z mieszkania niepokojące odgłosy i wezwali policję.

Zobacz także

Gwałcił i więził 9-latkę, a wcześniej molestował chłopca?

Po wyważeniu drzwi przez strażaków policjanci znaleźli w mieszkaniu zamkniętą w wersalce 9-latkę. Dziecko było skrępowane i zakneblowane. Dziewczynka miała płytki oddech, pogotowie zabrało ją do szpitala.

Mateusza K. policja zatrzymała kilka godzin później. W poniedziałek, po kilku miesiącach od tych wydarzeń, Prokuratura Okręgowa w Gorzowie, oskarżyła go o usiłowanie zabójstwa, gwałt i pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem.

25-latek przyznał się do gwałtu i więzienia dziewczynki, ale utrzymuje, że nie chciał jej zabić. Mężczyźnie grozi dożywocie. Nieoficjalnie wiadomo też, że 25-letni Mateusz K. kilka lat wcześniej napadł i molestował chłopca. Z powodu niepoczytalności trafił wtedy do szpitala psychiatrycznego.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Policja