Zamknij

Janusz Dzięcioł nie żyje. B. poseł i zwycięzca Big Brothera zginął w wypadku

06.12.2019 10:40

W piątek rano, koło Grudziądza (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do zderzenia pociągu z samochodem osobowym. Kierowca auta zginął na miejscu, a ruch pociągów na trasie Grudziądz-Kornatowo został wstrzymany. Z najnowszych informacji wynika, że śmierć w wypadku poniósł Janusz Dzięcioł – były poseł PO, strażnik miejski oraz zwycięzca I edycji programu „Big Brother”. 

Janusz Dzięcioł
fot. Stefan Maszewski/Reporter

Janusz Dzięcioł nie żyje. Według najnowszych informacji poniósł śmierć w wypadku samochodowym w Białym Borze pod Grudziądzem. „Otrzymałam informację ustną od prokuratora pracującego na miejscu, że ofiarą wypadku jest były poseł Janusz Dzięcioł” – powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową Agnieszka Reniecka, szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Dodała, że w tej chwili nie zna jeszcze więcej szczegółów tragicznego w skutkach zdarzenia.

Janusz Dzięcioł zginął w wypadku

 – O godzinie 8.40 na przejeździe kolejowo-drogowym koło Grudziądza pod pociąg relacji Toruń Główny – Grudziądz pomimo czerwonych świateł wjechał samochód osobowy. Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu doszło do zdarzenia. W wypadku zginął kierowca samochodu. Nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie został ranny – poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Janusz Dzięcioł nie żyje. Kim był zwycięzca 1. edycji "Big Brothera"? [WIEK, PRZYCZYNA ŚMIERCI]

Miejsce wypadku zabezpieczają służby. Ruch pociągów na trasie Grudziądz-Kornatowo (powiat chełmiński) został wstrzymany. Wprowadzona została komunikacja zastępcza. „Do wypadku doszło w okolicach miejscowości Biały Bór na przejeździe niestrzeżonym. Na miejscu pracuje pięć zastępów PSP” – poinformował dyżurny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Janusz Dzięcioł nie żyje 

Janusz Dzięcioł 11 grudnia skończyłby 66 lat. Przez lata był komendantem straży miejskiej w Świeciu. W 2001 roku wygrał pierwszą edycję programu „Big Brother” w TVN. W latach 2007-15 był posłem na Sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej. W 2019 roku bez powodzenia kandydował do Sejmu z ramienia PSL. 

Janusz Dzięcioł nie żyje. Tak wygrywał pierwszego "Big Brothera" [WIDEO]

RadioZET.pl/PAP