Zamknij

13-latka urodziła martwe dziecko 71-latkowi. Wniosek prokuratury ws. jej rodziców

PAP
23.08.2021 19:09
13-latka urodziła martwe dziecko. Zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock

Prokuratura w Kielcach złożyła do Sądu Rejonowego wniosek o odebranie praw rodzicielskich rodzicom 13-latki, która urodziła dziecko. Dziewczynka przebywa obecnie w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Z ustaleń śledczych wynika, że  13-latka urodziła dziecko w domu babci pod Kielcami 9 sierpnia. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe, którego załoga stwierdziła zgon noworodka, udzieliła pomocy 13-latce i następnie zabrała ją do szpitala.

Kielce. 71-latek podejrzany o gwałt na 13-latce

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód. Badania DNA pozwoliły na ustalenie ojca dziecka. Okazał się nim 71-letni Stanisław G.

Mężczyzna został zatrzymany. Postawiono mu zarzut współżycia seksualnego z 13-latką. W toku przesłuchania częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Wniosek o odebranie praw rodzicielskich rodzicom 13-latki

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Kielcach zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Za zarzucany czyn podejrzanemu grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Jak poinformował PAP Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, prokuratura złożyła wniosek do Sądu Rejonowego o odebranie praw rodzicielskich rodzicom 13-latki.

– Wniosek został złożony już w początkowym etapie śledztwa. Prokurator dostrzegł bowiem okoliczności, które uzasadniały złożenie takiego wniosku. Decyzją sądu 13-latka została umieszczona w placówce opiekuńczo-wychowawczej – powiedział Prokopowicz. Rzecznik dodał, że z uwagi na lokalizację tej placówki, postępowanie w sprawie odebrania praw rodzicielskich zostało przekazane do Sądu Rejonowego w Końskich.

RadioZET.pl/PAP - Janusz Majewski/oprac. AK