Zamknij

Posłanka PO do PiS: Bójcie się Boga i Grzegorza Schetyny [WIDEO]

Redakcja
19.04.2018 10:18
Kinga Gajewska
fot. Facebook screen

Kinga Gajewska w mediach społecznościowych opublikowała krótkie nagranie. Posłanka PO poruszyła temat aresztowania Stanisława Gawłowskiego i odbierania immunitetów posłom opozycji. — Takim posłom jak Kamila Gasiuk-Pihowicz, jak Ryszard Petru, jak Stanisław Gawłowski ściąga się immunitety, bo się ich boją. I bójcie się. A najbardziej bójcie się Boga, pisowcy. Boga i Grzegorza Schetyny. Wszystkich was rozliczymy — zagroziła. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

— Kiedy głosowaliśmy za uchyleniem immunitetu dla wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego? Bardzo niedawno. I jak zagłosowała pisowska większość? Pisowska większość zagłosowała, żeby nie uchylać immunitetu Jakiemu — powiedziała Gajewska.

— Tarczyński, chłoptaś pisowski, też bronimy kolegę. A senator Kogut? Również miał podobną sprawę, ale koledzy go obronili — wskazała.

Na koniec nagrania posłanka PO zagroziła politykom partii rządzącej. — I bójcie się. A najbardziej bójcie się Boga, pisowcy. Boga i Grzegorza Schetyny. Wszystkich was rozliczymy — powiedziała.

Zobacz także

Fragmenty przemówienia posłanki PO wywołały falę komentarzy na Twitterze. 

„Pani poseł @gajewska_kinga powinna dostać od własnej partii zakaz korzystania z social mediów” — napisała dziennikarka Dominika Długosz.

„Pani Kingo. Jestem zażenowana, że pełni pani funkcję posła Rzeczypospolitej. Do immunitetu i mandatu posła po prostu pani nie dorosła” — napisała inna internautka.

Stanisław Gawłowski aresztowany

W niedzielę 15 kwietnia sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla sekretarza generalnego PO, posła  Stanisława  Gawłowski ego. Poinformował o tym dziennikarzy jego pełnomocnik Roman Giertych. Zapowiedział złożenie zażalenia na tę decyzję.

Giertych ocenił decyzję sądu jako „złą”. Według niego dowody były „słabe”, a argumentacja sądu „rutynowa”. Zapowiedział złożenie zażalenia. — Mam nadzieję, że Sąd Okręgowy jak najszybciej rozpatrzy ten wniosek — podkreślił.

Zobacz także

O areszt dla Gawłowskiego (zgodził się na ujawnianie nazwiska i upublicznianie wizerunku) zawnioskowała Prokuratura Krajowa. Jak podano w sobotnim komunikacie, tymczasowe aresztowanie jest uzasadnione, ponieważ „zachodzi realna obawa matactwa procesowego”.

RadioZET.pl/PAP/Facebook/DG