Zamknij

Znęcała się z partnerem nad 3-latką, dziecko zmarło. Matka trafi do aresztu

22.02.2021 13:45
Kłodzko. 3-latka zmarła, matka znęcała się nad dzieckiem
fot. Damian Klamka/East News

W Kłodzku zmarła 3-letnia dziewczynka, nad którą miała znęcać się jej matka. Sąd zadecydował w poniedziałek o trzymiesięcznym aresztowaniu kobiety. Wcześniej usłyszała zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.

Sąd w Kłodzku zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 30-letniej matki na trzy miesiące. Kobieta miała znęcać się nad 3-latką. Dziewczynka była polewana w łazience lodowatą wodą. Do tego stopnia, że dziecko najpierw zasłabło, a potem przestało oddychać.

Na miejsce zdarzenia w nocy z piątku na sobotę przyjechało pogotowie ratunkowe, ale prowadzona przez kilkadziesiąt minut reanimacja nie przyniosła skutku. 

Kłodzko. Doprowadziła do śmierci 3-letnią córkę. Konkubent również usłyszał zarzuty 

W mieszkaniu były jeszcze dwie dziewczynki: 10-letnia i roczna, a także konkubent kobiety. Mężczyzna również usłyszał prokuratorski zarzut znęcania się nad 3-latką oraz zakaz zbliżania do pozostałych dziewczynek. 

Prokurator rejonowy w Kłodzku Jan Sałacki poinformował PAP w poniedziałek, że z ustaleń śledztwa wynika, że matka umieściła 3-letnie dziecko pod prysznicem z zimną wodą po tym, gdy posikało się ono w łóżeczku. "Ustaliliśmy, że dziecko przebywało pod zimną wodą od trzech do pięciu minut. Zaczęło słabnąć i wykazywać oznaki nieprzytomności. Wtedy wezwano pogotowie ratunkowe. Było reanimowane, także jeszcze przez lekarza w szpitalu, ale nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych" - powiedział prokurator.

RadioZET.pl/PAP/oprac. BCh