Zamknij

Kilkaset zwierząt żyło bez wody, we własnych odchodach. Odebrano je wlaścicielowi

Redakcja
25.07.2017 14:57
Kilkaset zwierząt żyło bez wody, we własnych odchodach. Odebrano je wlaścicielowi
fot. Pogotowie dla Zwierząt/Facebook

500 gołębi, 5 psów oraz 2 króliki udało się obrońcom zwierząt uratować z posesji w Legionowie.

Zdjęcia zwierząt trzymanych w tragicznych warunkach pojawiły się na stronie Pogotowia dla Zwierząt. 

Przedstawicielom organizacji udało się uratować 500 gołębi, 5 psów i 2 króliki. Zwierzęta żyły w klatkach, we własnych odchodach, które nie były sprzątane przynajmniej od roku. Mieszkańcy sąsiednich posesji skarżyli się na uciążliwy zapach i mnogość zwierząt. Podnoszone też złe warunki życia. 

Niestety, ze względu na trudne warunki bytowania kilkadziesiąt zwierząt zmarło. Zabezpieczono ich zwłoki do dalszych badań. 

Właściciel posesji nie chciał nikogo wpuszczać na kontrolę czy inspekcję. Nikt nie mógł pomógł zwierzętom. 

poggg
fot. Facebook

Psy żyłu pośród warstwy śmieci, odchodów, butelek po alkoholu. - Na części podwórka znajdowały się porozbijane szkła - czytamy w relacji Pogotowia dla Zwierząt. Psy były pozbawione stałego dostępu do wody, bały się ludzi, były głodne. Z KOLEI Króliki były należycie osłonięte od warunków atmosferycznych. Żyły we własnych odchodach, bez dostępu do wody. Dokonano także kontroli warunków utrzymania gołębi. Mieszkały na warstwie odchodów niesprzątanych może nawet od około roku. Wszystkie zwierzęta zostały odebrane właścicielom. 

O tragicznych warunkach na posesji została poinformowana policja w Legionowie. Zwierzęta znalazły tymczasowe lokum i są bezpieczne. 

Policja prowadzi postępowanie w kierunku zarzutu znęcania się nad zwierzętami. Grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności. 

RadioZET.pl/KM